Facebook Google+ Twitter

Olsztyńska Kortowiada już w połowie maja!

Kortowiada to święto studentów UWM w Olsztynie, okrzyknięte jako największe juwenalia w Polsce. W tym roku na Górce Kortowskiej studenci z całej Polski spotkają się od 13 do 17 maja.

 / Fot. Materiały Promocyjne OrganizatoraJuwenalia Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego "Kortowiada" to wieloletnia tradycja wśród warmińskich żaków. Nazwa pochodzi od dzielnicy studenckiej w której toczy się życie akademickie- Kortowo. Pierwsza edycja studenckiego festiwalu odbyła się 30 maja 1958 roku. Tegoroczna, już 56. edycja święta studentów to wyjątkowy czas na rozrywkę, odpoczynek i dobrą zabawę wśród perfekcyjnej otoczki koncertów, wydarzeń które towarzyszą w tym czasie wszystkim studentom.

14 maja odbędzie się parada wydziałów ulicami Olsztyna, która wystartuje z Olsztyńskiej Starówki. Jest to unikatowy przemarsz, pełen barw i kolorów nie tylko wydziałowych koszulek, którą posiadać będzie każdy student- ale wszelkich form przebieranych, maskotek czy pomalowanych twarzy. Barwny Kortowski korowód przejdzie ulicami Olsztyna na Stadion AZS UWM, gdzie studenci rozpoczną prawdziwą zabawę!

Kortowiada w swojej karierze zdobyła kilka tytułów uznania. W roku 2006 i 2008 uznano ją za najbezpieczniejsze juwenalia w Polsce. Ponadto Olsztyńskie Święto studentów wygrało prestiżowy plebiscyt ProJuvenes 2014 na najlepsze juwenalia w Polsce. Organizatorem był Parlament Studentów RP, organizacja skupiająca wszystkie samorządy studenckie w kraju.

Nieodłącznym elementem każdej Kortowiady jest Miss Venus, czyli konkurs piękności wśród studentek UWM. Każdy z 16 wydziałów prezentuję swoją kandydatkę na scenie. Jak zapewniają organizatorzy, kandydatki wezmą udział w teledysku do piosenki jednego z artystów na Kortowiadzie.

 / Fot. Materiały Promocyjne OrganizatoraPiątek i sobota od godziny 17:30 Górka Kortowska to plejada gwiazd. Podczas juwenaliów w Olsztynie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, OSTR, Kamil Bednarek czy też Zespół Enej. Cały program Kortowiady Tutaj [KLIK]


Już dzisiaj Bardzo Serdecznie Zapraszamy Wszystkich na tegoroczną Kortowiadę, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto Zapraszamy do śledzenia newsów z tego wydarzenia tylko w wiadomosci24.pl Więcej info na stronie www.kortowiada.pl oraz na Oficjalnym profilu Olsztyńskich Juwenaliów

Współpraca: Patryk Ratajczak, Rzecznik RUSS


Oficjalny hymn Kortowiady

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.