Facebook Google+ Twitter

Olsztyńska prokuratura zbada sprawę przecieku w komisji hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-09 14:25

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zbada, jak doszło do przecieku "Rzeczpospolitej" materiałów ze śledztwa w sprawie afery hazardowej. Taka decyzja zapadła w Prokuraturze Krajowej.

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że olsztyńscy prokuratorzy zweryfikują wszystkie pojawiające się od kilku dni hipotezy, także te wysuwane przez dziennikarzy. Zapewnił, że działania olsztyńskiej prokuratury nie będą wymierzone w dziennikarzy, którzy dotarli do opublikowanych materiałów, gdyż, jak zaznaczył, dziennikarze mają prawo zdobywać informacje. Krzysztof Kwiatkowski zaznaczył, że zadaniem prokuratorów jest ustalenie, kto łamiąc tajemnicę śledztwa przekazał materiały mediom.

Minister przyznał, że jest bardzo zaniepokojony sytuacją, w której coraz częściej pojawiają się publicznie informacje z zeznań złożonych przez świadków w prokuraturze. Podkreślił, że częste pojawianie się takich sytuacji negatywnie wpływa na same postępowania, na przykład wydłużając je.

Krzysztof Kwiatkowski powiedział też, że do 31 marca, gdy pełni funkcję prokuratora generalnego, żaden prokurator, który ujawni tajemnice śledztwa, nie może liczyć na jego pobłażliwość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.