Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19454 miejsce

Olsztyński horoskop teatralny

Kalendarz podzielony nie na miesiące, ale według znaków zodiaku i z aktorami w rolach głównych - to najnowszy pomysł marketingowy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza.

Okładka kalendarza "Teatr Zodiaków" - Janusz Kijowski (dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza), Beata Ochmańska (wicedyrektor), Andrzej Fabisiak (wicedyrektor) / Fot. Beata Kowalczyk, Wojciech Sękowski/Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieFani Teatru im. Stefana Jaracza mogą się zaopatrzyć w nowy gadżet związany z olsztyńską sceną - oryginalny kalendarz ścienny z podobiznami aktorów. Twórcami kalendarza są asystent dyrektora teatru ds. programowych, znany prozaik Mariusz Sieniewicz, graficzka Larysa Materne i scenograf Grażyna Jaśkiewicz-Steranko. Zdjęcia są autorstwa Beaty Kowalczyk i Wojciecha Sękowskiego.

Wagi - Hanna Wolicka, Jerzy Lipnicki i Katarzyna Kropidłowska / Fot. Beata Kowalczyk, Wojciech Sękowski/Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztyniePisanie o kalendarzu w drugiej połowie marca wcale nie jest bez sensu, ponieważ nie zaczyna się on od stycznia, ale zgodnie z nazwą - od pierwszego znaku zodiaku, czyli Barana. Każda strona kalendarza przedstawia aktorów Teatru Jaracza (dyrekcja prezentuje się na okładce) wystylizowanych na znaki zodiaku. Artyści nie przedstawiają własnych znaków zodiaku, bo po zerknięciu w metryki okazało się, że niektóre byłyby nadreprezentowane, a niektóre nie miałyby żadnego przedstawiciela. Zdecydowano więc, że aktorzy zagrają wybrane astrologiczne symbole.

Strzelce - Joanna Fertacz i Artur Steranko / Fot. Beata Kowalczyk, Wojciech Sękowski/Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieArtystyczne przedstawienia znaków zodiaku uciekają od dosłowności. Strzelce, czyli Joanna Fertacz i Artur Steranko, to para strzelców... z Dzikiego Zachodu, Byki to chłopaki "po byku" - Marcin Kiszluk, Marcin Tyrlik i Jarosław Borodziuk, Skorpiony Milena Gauer i Grzegorz Gromek są uwodzicielskie i niebezpieczne... Część fotografii w prosty sposób odnosi się do nazwy znaku, inne z kolei nawiązują do cech charakteru przypisywanych ludziom urodzonym w określonym czasie astrologicznym. Na 14 w sumie kartach kalendarza prezentuje się cały zespół aktorski olsztyńskiego teatru (a nawet więcej - bo pojawiają się też potomkowie) wraz z dyrekcją. Rekwizyty i kostiumy na potrzeby sesji wygrzebano z przepastnych magazynów Jaracza.

Skorpiony - Grzegorz Gromek i Milena Gauer / Fot. Beata Kowalczyk, Wojciech Sękowski/Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie"Teatr Zodiaków" to kolejna tego typu inicjatywa promocyjna Jaracza. W 2008 roku olsztyńscy teatromani mogli zaopatrzyć się w książkowy kalendarz zawierający informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na Warmii i Mazurach oraz ciekawostki i wspomnienia z historii Teatru Jaracza. Tegoroczny kalendarz można kupić w kasie Teatru Jaracza w Olsztynie - kosztuje jedynie 20 zł. Plansze "Teatru Zodiaków" są obecnie prezentowane na wystawie w foyer teatru.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.