Facebook Google+ Twitter

OLT Express Poland ostatecznie znika z rynku usług lotniczych

Linie OLT Express złożyły wniosek o upadłość. W zeszłym tygodniu zawieszona została działalność spółki OLT Express Regional. Wtedy zapewniano, że loty czarterowe nie są zagrożone.

Fot. ilustracyjna. / Fot. Andre Wadman, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OLT_Express_Airbus_A319_Wadman-1.jpg Dziś o 4 rano do Turcji nie udało się wylecieć z Katowic 40 klientom biura Summerelse. W tej chwili trwają poszukiwania samolotów zastępczych. Podobne kłopoty mają inni touroperatorzy: Itaka i Rainbow Tours. Jak podaje RMF FM problemy te mogą potrwać jeszcze klika dni.

"Dziękujemy Wam, Drodzy Państwo i życzymy nam wszystkim, aby ktoś kontynuował nasze marzenia. Liczymy na to, że ktoś podejmie to wzywanie i wreszcie skutecznie przełamie istniejące status quo.To dzięki Wam udało nam się zdobyć 76% udziałów w krajowym rynku przewozów lotniczych – jest nam przykro, że tak nagle musieliśmy ustąpić z polskiego nieba." - czytamy w komunikacie na stronie internetowej przewoźnika.

Wniosek o upadłość spółka OLT Express Regional złożyła w ubiegły czwartek. Zawieszono rejsy regularne i wstrzymano sprzedaż biletów. Informowano wtedy, że loty czarterowe nie są zagrożone. Decyzję o upadłości przewoźnik argumentował m.in. tym, że chce ratować OLT Express Poland, czyli spółkę zajmującą się lotami czarterowymi. Urząd Lotnictwa Cywilnego zarządził także przeprowadzenie kontroli, która miała wykazać czy przewoźnik jest w stanie kontynuować działalność gospodarczą.

Spółka OLT Express powstała w 2011 roku w wyniku przejęcia przez inwestora Amber Gold, dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair - obecnie OLT Express Regional oraz Yes Airways - obecnie OLT Express Poland - oferującego loty czarterowe.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.