Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16514 miejsce

Omenaa Mensah "twarzą" bieliźnianej firmy z Pabianic

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-07-31 07:50

Omenaa Mensah, znana z "Tańca z gwiazdami" prezenterka pogody w stacjach TVN będzie twarzą pabianickiej firmy Corin. Specjalizująca się w produkcji ekskluzywnej bielizny damskiej firma, chce by 28-letnia modelka o egzotycznej urodzie prezentowała kolekcję jesień/zima 2007/08.

- Wszystko jest już uzgodnione. Planujemy z jej udziałem szeroko zakrojoną kampanię reklamową w kobiecej prasie kolorowej - zapowiada Mariusz Hanczka, właściciel Corina. Firma zatrudnia obecnie ponad blisko 70 osób w zakładach w Pabianicach i Poddębicach. Szyje biustonosze figi, body, gorsety, bieliznę nocną oraz kostiumy kąpielowe, które trafiają do większości krajów europejskich, Ameryki Północnej, Azji i Afryki.

Corin powstał przed 11 laty. Szył bieliznę dla masowych odbiorców - hurtowników w całym kraju. W 2000 r. firma przestawiła się na odzież z wyższej półki. Hurtowe ceny najprostszych biustonoszy z Corinu zaczynają się od 50 zł. Ponad 50 proc. produkcji idzie na eksport. Bielizna i kostiumy dostępne tylko w wybranych salonach i za pośrednictwem internetowego sklepu firmy.Omenaa Mensah / Fot. Fot. TVN

- Wyspecjalizowaliśmy się w ekskluzywnej bieliźnie damskiej. Korzystamy z doświadczenia znakomitych projektantów i konstruktorów bielizny z Francji. Także surowce sprowadzamy z Francji, Hiszpanii i Włoch - wylicza Bogumiła Jakubczak-Cieślak z firmy Corin.
Do tej pory Corin szył w Pabianicach. Żeby nadążyć z zamówieniami Mariusz Hanczka, postanowił wejść do Poddębic i zatrudnić szwaczki, które wcześniej pracowały w odzieżowej Biance.

Przed rokiem, po 8 latach działalności, właściciele Bianci postanowili przenieść produkcję na Wschód. Bez pracy zostało wtedy blisko 400 osób. Na zorganizowaną dla firmy Corin przez poddębicki PUP Giełdę Pracy przyszło ponad 100 szwaczek. Na razie umowy podpisało kilkanaście z nich. Docelowo w Poddębicach ma być zatrudnionych 40 osób. W siedzibie firmy w Pabianicach pracuje obecnie 50 osób. / Fot. Fot. Corin

- Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Dlatego nie mamy aż tak wielkiego zatrudnienia. Szycie ekskluzywnej bielizny wymaga odpowiednich umiejętności - tłumaczy Bogumiła Jakubczak-Cieślak. - Dlatego nie wszyscy od razu się do tego nadają. Planujemy szkolenia dla personelu. Ma w tym pomóc Powiatowy Urząd Pracy w Poddębicach. Jak twierdzi dyrektor Kazimiera Fogiel, negocjacje w tej sprawie trwają. Wiadomo już, że PUP zrefunduje firmie utworzenie miejsc pracy w Poddębicach. Za każde stanowisko firma może otrzymać nawet do 12 tys. zł. Zatrudnione w Corinie szwaczki mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1.200-1.500 złotych brutto.
Wit L. Leśniewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.