Facebook Google+ Twitter

On, ona i grający telewizor, czyli "Nas troje" w Teatrze Capitol

W Teatrze Capitol można oglądać znakomity spektakl Marka Koterskiego, który prezentuje kolejne wcielenie Adasia Miauczyńskiego. To sztuka przepełniona słodko-gorzkim humorem, która zmusza do zastanowienia się nad relacjami damsko-męskimi.

 / Fot. Teatr CapitolSpektakl "Nas troje" w reżyserii Jana Bratkowskiego opowiada o dwojgu bohaterów w średnim wieku, których dopadł kryzys uczuciowy. Adam (w tej roli Tomasz Sapryk) i Małgorzata (w tej roli Małgorzata Bogdańska) to współcześni polscy intelektualiści, którzy nie potrafią żyć bez włączonego telewizora. Ich relacje zostały zdominowane przez losy bohaterów seriali telewizyjnych.

Adam jest dojrzałym mężczyzną z przeszłością - ma za sobą nieudane małżeństwo, z którego ma jedynego syna. Mimo to nadal wierzy w młodzieńcze ideały - miłość i harmonię. Od swojej partnerki oczekuje wyrozumiałości i pełnej akceptacji. Jednak zamiast tego otrzymuje złośliwe docinki, nieuważne potakiwania czy łzy rozlewane nad losem serialowych postaci.

Małgorzata jest kobietą po przejściach - rozwódką, ma córkę z pierwszego małżeństwa, która mieszka z babcią. I podobnie jak Adam poszukuje prawdziwej miłości. Jednak nie jest w stanie poświęcić ukochanemu wystarczającej uwagi, gdyż bardziej przejmuje się wydarzeniami, dziejącymi się w jej ulubionych serialach. Nie potrafi zrezygnować z oglądania telewizji, nawet za cenę rzeczywistej bliskości.

Nawet podczas posiłków czy w chwilach intymnych w ich życie wkracza telewizor i przerywa budowaną między nimi bliskość. Wszystkie rozmowy schodzą prędzej czy później na tematy seriali, co kończy się za każdym razem kłótnią, w której każde z nich chce mieć ostatnie zdanie. A gdy następuje pojednanie, wszystko zaczyna się od nowa. Telewizor zajmuje centralne miejsce nie tylko w pokoju, lecz także w ich związku. Niezwykle skutecznie odgradza ich od siebie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.