Facebook Google+ Twitter

Ona piękna i silna, on chce być taki sam

Coraz trudniej osądzić, czy osobnik, któremu się przyglądamy to rzeczywiście facet. Fantazyjnie wystylizowane fryzury, bajeczne ozdoby przy paskach, płytki paznokci pociągnięte bezbarwnym lakierem, karaibska opalenizna made in TURBO SUN.

Idzie taka. Idzie cała. Włosy idą samodzielnie, łydki same chodzą, uda poruszają się osobno, piersi kołyszą się rytmicznie, na prawo, na lewo, na prawo, na... Aż miło popatrzeć, nie? Aż miło oko zawiesić, co? Aż miło stanąć i poczekać aż przejdzie. Taka ładna, taka elegancka, taka interesująca, taka no... kobieca, że łe jery! Kobieca, że aż strach!

A jaka silna jest! No nie? Zobaczcie co ona za sobą tacha! Chyba gdzieś wyjeżdża. Chyba gdzieś na dłużej wyjeżdża, bo taka wielka waliza! Wypchana po same brzegi. Ile to ważyć musi! Ale, że sama taką walizę dźwiga...
No, silna, a nie wygląda, taka drobniusia.

Silna jest, to prawda

Na siłowni wylewa siódme poty w dbałości o swoją figurę. Stąd te zgrabne pośladki i nadzwyczajna siła do noszenia walizek. W czasach, kiedy rodzi się coraz więcej kobiet, w czasach, w których na jednego mężczyznę, w niektórych miejscowościach przypadają średnio cztery kobiety, trzeba sobie jakoś radzić. Siłownia to przecież najlepsze rozwiązanie. Mężczyzn na horyzoncie brak, więc trzeba być przygotowanym na to, że samym przyjdzie nam poradzić sobie z ciężką walizą w tramwaju, czy pociągu. To przecież nie takie trudne. Wolimy dźwigać ją samodzielnie niż prosić o pomoc młodych panów siedzących na ławce, czy mężczyznę zażerającego czule hot doga w kącie poczekalni. Niby faceci, ale jacyś tacy mali, chuderlawi, bladzi, zabiedzeni, przestraszeni, widać, że czegoś im brakuje. Jeszcze mi się jeden taki przewróci, i będę miała biedaka na sumieniu.

Zresztą coraz trudniej osądzić, czy osobnik, któremu się przyglądamy to rzeczywiście facet. Fantazyjnie wystylizowane fryzury, bajeczne ozdoby przy paskach, płytki paznokci pociągnięte bezbarwnym lakierem, karaibska opalenizna made in TURBO SUN oraz jakieś takie ukorzenie przed płcią piękną pozwala miewać wątpliwości. To wszystko robią w trosce o swoją przyszłość. Nie jeden chciałby przecież być wyłowiony z tłumu przez jakąś silną, niezależną, dobrze zarabiającą lalę z mieszkaniem i... walizą. To już nawet nie jest ukorzenie, tylko ciągłe upokarzanie się!

Zazdroszczą i chcą nam dorównać

Czy nie macie czasem wrażenia, że oni od nas ściągają? Że obrzydliwie oszukują papugując nas? A z czego to wynika? A z zazdrości to wynika - oto z czego! Przecież kobieta może wszystko. Zazdroszczą nam tego, że jesteśmy takie piękne, że ładnie wyglądamy na zabezpieczanych stronach internetowych, w czasopismach dla panów, że taką ładną osóbkę to szybciej pokażą w telewizorze, na wystawie, czy przy promocji piwa, no i chętniej robi się z taką zdjęcia. Zazdroszczą nam tego, że nasza niewątpliwa uroda i inteligencja nakręca gospodarkę, ekonomię, politykę, a nawet przemysł metalurgiczny! Zazdroszczą i chcą nam dorównać. Pragną także mieć wpływy, pragną posiąść moc zmieniania świata, chcą wykorzystać potencjał drzemiący w ich urodzie i... przede wszystkim w urodzie. I nikt im tego nie broni. I robią to. I robią to, bo to robić jeszcze mogą. Z różnym skutkiem, ale robią.

Jednak jest coś, co z zazdrości powoduje u mężczyzn białą gorączkę, biegunkę oraz torsje. Tego nie przeskoczy żaden! Nigdy! Zazdroszczą nam boskiego naznaczenia - możliwości powijania potomstrwa. Oni nigdy nie dowiedzą się, co znaczy być brzemienną! Urlopy macierzyńskie, groźby zwolnień z pracy, darmowa lewatywa, rodzenie na korytaru szpitalnym przy wtórze kibicujących pacjentów i personelu - to wszystko stoi poza ich możliwościami. Jednak trzeba docenić starania niektórych. Siedzą z dziećmi w domu, gotują, piorą, sprzątają. Dbają także o swój wygląd. Przecież kobieta nie może pozwolić sobie na zaniedbaną wywłokę na sofie! Takiego widoku nie zniosłaby po powrocie z pracy do domu.

Chcą być dobrymi uczniami

Starania mężczyzn zauważają czujne kobiety, budzi to ich szacunek. Co w zamian otrzymują od wdzięcznych niewiast za to poświęcenie? Opiekę, poczucie bezpieczeństwa, wierność, zaplecze finansowe, a nade wszystko wdzięczność za to, że są. Wierni jak psy, wciąż na swoim miejscu, jak czajnik na kuchence, jak papier toaletowy w ubikacji, jak mydło w mydelniczce. Są uzależnieni. Potrzebują silnej osoby, aby im pomogła, aby poprowadziła przez życie za rączkę. Cóż, są facetami, biednymi, strachliwymi, nieporadnymi. Mają jednak dobre nauczycielki. Chcą być dobrymi uczniami. Od czasu do czasu, pozwalają sobie jednak na przerwę w nauce. Siedzą wtedy w parku, na ławce z kolegami, pociągając piwo przez słomkę i patrząc jak jakaś "mała" taszczy za sobą wielką walizę. Siedzą i patrzą. Podziwiają jej urodę, zapach, ciekawy motyw na pończosze, ale nade wszystko podziwiają jej... siłę. Taka mała, a taką walizę poradzi! Niesamowite! Tak, panowie. Niesamowite, jak wiele kobieta musi wytrzymać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie zniechęcaj się? A niby czemu Rita miałaby się zniechęcać? : ) Jolu, przyznaj... świetny tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem jak się mają do siebie: tytuł, zajawka i treść artykułu? ..i co Autorka chciała przekazać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.