One Man Show. Pięć bramek Lewandowskiego w dziewięć minut

Wracający do gry po kontuzji Robert Lewandowski w wielkim stylu poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa w w hicie kolejki, meczu z VFL Wolfsburg.

/ Fot. By Uwe Bassenhoff from Wattenscheid (S04 - FCB (16 von 133)) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsKapitan reprezentacji Polski na murawie pojawił się dopiero w drugiej połowie, gdy jego drużyna przegrywała 0:1. Potrzebował tylko kilku minut, aby doprowadzić do wyrównania.

To właśnie w 51. minucie rozpoczął swój koncert – choć nie długi, ale jakże efektywny. Na przełomie 9 minut pogrążył rywala zdobywając 5 bramek. Lewandowski po tym meczu zapisze się w historii. Jest teraz autorem najszybszych pięciu goli strzelonych w Bundeslidze. Nigdy wcześniej żaden rezerwowy nie zdobył pięciu bramek, a do tego jest pierwszym zawodnikiem od 15 lat, który zdobył 5 goli w jednym spotkaniu.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 5:1

Bramki: Robert Lewandowski 51, 52, 55, 57, 60 - Daniel Caligiuri 26

Bayern: 1. Manuel Neuer - 21. Philipp Lahm, 17. Jérôme Boateng, 27. David Alaba - 23. Arturo Vidal, 14. Xabi Alonso (78. 32. Joshua Kimmich), 6. Thiago Alcantara (46. 9. Robert Lewandowski), 18. Juan Bernat (46. 8. Javi Martínez) - 11. Douglas Costa, 25. Thomas Mueller, 19. Mario Goetze

Wolfsburg: 1. Diego Benaglio - 15. Christian Träsch, 25. Naldo, 18. Dante, 34. Ricardo Rodríguez - 23. Josuha Guilavogui, 7. Daniel Caligiuri, 11. Max Kruse (78. 17. André Schuerrle), 22. Luiz Gustavo (59. 27. Maximilian Arnold), 10. Julian Draxler - 12. Bas Dost (78. 3. Nicklas Bendtner)