Facebook Google+ Twitter

One World Trade Center już otwarty. Budynek ma 541 metrów i 104 piętra

Trzynaście lat po wydarzeniach z 11. września, World Trade Center zostało odbudowane i ponownie otwarte.

 / Fot. PAP/EPA/Stephen CherninOne World Trade Center to jeden z sześciu wieżowców w Nowym Jorku, będący częścią nowego kompleksu, który powstał w tzw. strefie zero, w miejscu biurowców World Trade Center zniszczonych w wyniku zamachu terrorystycznego 11 września 2001 roku.

Nowo otwarty budynek ma 541 metrów wysokości, czyli 1776 stóp, które symbolicznie oznaczają datę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Jest najdroższym i najwyższym budynkiem na półkuli zachodniej. Jego koszt to 3,9 mld dolarów. Warto wspomnieć, że architektem, który zaprojektował One World Trade Center jest Daniel Libeskind, Polak urodzony w Łodzi - czytamy na spidersweb.pl.

Do wieżowca wprowadziło się już amerykańskie wydawnictwo Conde Nast, wydające m.in. Vogue, Vanity Fair, czy The New Yorker.

 / Fot. PAP/EPA/Stephen CherninOprócz One World Trade Center otworzono już 4 WTC (298 m) i 7 WTC (226 m). Budynek 3 WTC (378 m) planowo ma zostać ukończony w 2017 roku, natomiast w 2020 roku otworzony zostanie 2 WTC (411 m). Ostatni z budynków 5 WTC (226 m) nie ma jeszcze wyznaczonej daty.

Zobacz także: Artyści usunęli krzyże poświęcone uciekinierom z NRD. Chcieli je ustawić na granicach UE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.