Facebook Google+ Twitter

Oni pomagają niepełnosprawnym, pomóż i Ty

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-12 18:42

Istnieje od 2002 roku. Z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników i podopiecznych. Walczy o każdy uśmiech na twarzy niepełnosprawnych dzieci - Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.

 / Fot. Mome23kjnc - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Brushfield.jpg&filetimestamp=20061103190527Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych (GSPON) powołali w 2002 roku mieszkańcy Murowanej Gośliny. Na spotkanie założycielskie przybyło około pięćdziesiąt osób, wśród których byli rodzice dzieci niepełnosprawnych, nauczyciele, prawnicy, przedstawiciele władz samorządowych, a także prawnicy i księgowi. Głównym powodem ich obecności była chęć zjednoczenia swoich sił, by dopomóc niepełnosprawnym.

Siedzibą Stowarzyszenia jest Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Murowanej Goślinie, natomiast biuro Stowarzyszenia, położone przy ul. Krętej 34, zostało przekazane nieodpłatnie do użytkowania przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie. Od 2008 roku GSPON jest organizacją pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych.

Cele GSPONStowarzyszenie ma przede wszystkim pomagać osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ale także ich rodzinom i opiekunom. Swoje cele realizuje poprzez organizowanie i prowadzenie działalności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, leczniczej, edukacyjnej, kulturalnej, integracyjnej i rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych, a także poprzez organizowanie pomocy prawnej, materialnej, lekarskiej itd.

W ramach corocznego programu imprez organizowanych przez GSPON, ustalane są terminy spotkań członków Stowarzyszenia, spotkań integracyjnych dzieci oraz jednodniowych wyjazdów, np. na spektakle w Teatrze Muzycznym, seanse filmowe w kinie oraz wycieczki krajoznawcze. Wachlarz form spędzania czasu wolnego przez członków GSPON jest bardzo zróżnicowany. Dotyczy zarówno zajęć o charakterze ruchowym, rehabilitacyjnym, intelektualnym, jak i zajęć mających charakter rekreacji oraz integracji interpersonalnej.

Skąd fundusze?


Realizację programu umożliwiają dotacje uzyskane z Ministerstwa Edukacji Narodowej, z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu, z Urzędu Miasta i Gminy Murowanej Goślinie, z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie i jej Rady Nadzorczej oraz wpłaty indywidualnych dobroczyńców oraz zakładów pracy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe, GSPON mogło przeznaczyć na realizację swojej misji: „Niesienie pomocy we wszystkich dziedzinach życia osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, sprzężoną oraz ich rodzinom i opiekunom”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.