Facebook Google+ Twitter

Oni pomagają niepełnosprawnym, pomóż i Ty

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-04-12 18:42

Istnieje od 2002 roku. Z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników i podopiecznych. Walczy o każdy uśmiech na twarzy niepełnosprawnych dzieci - Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.Rodzaje zajęć dla osób niepełnosprawnych


W ramach otrzymywanych funduszy i dotacji dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów Stowarzyszenie organizuje zajęcia sportowe i rekreacyjne w ramach tenisa ziemnego oraz rehabilitacje i naukę pływania. Dodatkowo dzieci uczęszczają na hipoterapię, arteterapię i integracyjne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Oprócz tych zajęć raz w roku organizowane są integracyjne obozy letnie w Kozielsku oraz tygodniowe wyjazdy letnie (Międzywodzie, Jarosławiec). Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do kina oraz teatru. Stowarzyszenie organizuje też imprezy krajoznawcze np. wyjazdy do Gniezna, Warszawy oraz do Torunia. Członkowie Stowarzyszenia chętnie zgłaszają się do uczestnictwa w różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Osoby niepełnosprawne, ich rodziny, opiekunowie oraz wolontariusze biorą udział w organizowanych przez GSPON festynach (Kórnik, Jabłkowo), festiwalach (Swarzędz), piknikach i rajdach pieszych. Ponadto sposobami na wypełnienie wolnego czasu są spotkania członków stowarzyszenia podczas mszy świętych, spotkań opłatkowych, pielgrzymek, wspólnego kolędowania, jasełek oraz balów z okazji Andrzejek czy też zakończenia karnawału.

Różnorodność zajęć powoduje, że w maksymalny sposób wypełniona jest każdą wolna chwila osób niepełnosprawnych, a kolejny dzień jest inny od poprzedniego. Uczestnicy zajęć odkrywają w sobie umiejętności i zainteresowania, o których dotychczas nie mieli pojęcia. Ważne jest też, że zajęcia te sprawiają uczestnikom Stowarzyszenia przyjemność i z chęcią uczęszczają na nie.

Dla kogo istnieją?


Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych było odpowiedzią na potrzeby goślińskiej społeczności. GSPON dociera do potrzebujących pomocy osób niepełnosprawnych oraz do rodzin, opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Rodziny zrzeszone w GSPON organizują pikniki, festyny i spotkania informacyjno – edukacyjne. Członkowie GSPON aktywnie biorą udział z życiu gminy. Widoczni są w czasie obchodów świąt państwowych i gminnych oraz na spotkaniach poświęconych rozwojowi gminy. Aktywnie współpracują w procesie usuwania barier architektonicznych w mieście. Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych postrzegane jest w otoczeniu jako organizacja prężna, dynamiczna i przejrzysta w swoim działaniu. Skupia w swoich szeregach osoby kompetentne i zaangażowane społecznie, których z upływem czasu przybywa coraz więcej. Działalność Stowarzyszenia przyczyniła się bardzo do poruszenia niezauważalnego w społeczności problemu niepełnosprawności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.gspon.org.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.