Facebook Google+ Twitter

Oni pomogą w trudnych sprawach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-01 09:19

Niektórzy chrześcijanie w różnych trudnych sprawach proszą świętych, aby wstawili się za nimi u Najwyższego.

 / Fot. okładka książkiPrawdopodobnie mało kto zna wszystkich świętych i błogosławionych. Jest św. Krzysztof, Antoni, Stanisław, Agnieszka, Barbara czy Katarzyna itd. Najczęściej każdy ma swojego ulubionego, który jest mu szczególnie bliski.

Są również święci od spraw trudnych i beznadziejnych np. św. Juda Tadeusz (nie należy mylić z Judaszem), Rita z Cascii, Ekspedyt i Peregryn Laziiosi. Patroni ci posiadają szczególną skuteczność wstawienniczą u Boga.

Wspomnę tu o św. Peregrynie Laziiosi, który jest bardzo mało znany w Polsce, natomiast za granicą zdobywa coraz większą popularność. Jest czczony jako patron chorych na raka. Pochodził z Forli leżącej we Włoszech. Zanim wstąpił do zakonu serwitów w Sienie wiódł hulaszcze życie.

Po otrzymaniu święceń kapłańskich wrócił do rodzinnego miasta, gdzie rozpoczął pracę duszpasterską. Poświęcił się jej całkowicie. Ciekawostką jest to, że podczas niej nie siadał przez 30 lat. Taką sobie zadał pokutę za wcześniejsze życie z dala od Boga. Dał się również poznać jako wyrozumiały spowiednik i porywający mówca.

O nim opowiada przewodnik modlitewny, który ukazał się nakładem krakowskiego wydawnictwa WAM. Dzięki tej książce można bliżej poznać życie Peregryna i innych świętych. Oprócz ich biografii zawiera litanie, nowenny i modlitwy okolicznościowe. Jest poręczna i z powodzeniem zmieści się nawet w niewielkiej damskiej torebce.

Stanisław Mrozek
"Patroni od spraw trudnych i beznadziejnych".
Wydawnictwo: WAM
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 96 s.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sam się przekonaj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy któryś z tych świętych mógłby ograniczyć biurokrację oświatową? Czy to już jest sprawa poza ich zasięgiem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.