Facebook Google+ Twitter

Oni przyjdą ze Światłem

Pokój na Ziemi zaczyna się w nas samych - przed świętami Bożego Narodzenia harcerze rozniosą po całej Polsce Betlejemskie Światło Pokoju.

 / Fot. Materia ZHPZacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym” - te słowa Świętego Jan Paweł II będą hasłem przyświecającym harcerzom podczas tegorocznej akcji Betlejemskie Światło Pokoju 2014. Akcja roznoszenia ognia pobranego z groty narodzin Jezusa organizowana jest od 1986 roku. Polscy harcerze w betlejemskiej sztafecie uczestniczą od 1991 roku. Dzięki naszym harcerzom Światło symbolizujące pokój dociera dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Na duńską wyspę Bornholm Betlejemskiego Światła Pokoju popłynie na flagowym żaglowcu ZHP „Zawisza Czarny”. Będzie to już czwarty taki rejs do duńskich skautów.

W tym roku po raz pierwszy delegacja Związku Harcerstwa Polskiego wyjedzie do Wiednia na główne uroczystości powitania w Europie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym czasie w Zakopanem rozpocznie się Betlejemski Zlot. Udział w nim zapowiedziało dwa tysiące zuchów i harcerzy z całej Polski.

Betlejemskie Światło Pokoju harcerze odbiorą po słowackiej stronie Tatr podczas uroczystej Mszy świętej w niedzielę 14 grudnia w miejscowości Svit koło Popradu. W samo południe w kaplicy na Polanie Głodówka Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane harcerskim delegacjom, które rozwiozą je po całej Polsce.

Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju – płomień, którego źródłem jest miejsce narodzin Jezusa, przyjmijmy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk, obawy. Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy - czytamy o akcji na stronie zhp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.