Facebook Google+ Twitter

Oni są przyszłością piłki!

Zawsze, ilekroć jakiś piłkarz decyduje się "zawiesić buty na kołku", zastanawiam się kto będzie jego następcą. Który z młodych piłkarzy podźwignie ciężar, jakim jest bycie gwiazdą piłki nożnej. Postanowiłem więc zrobić zestawienie "zmienników" takich gwiazd jak Zidane, Figo czy van der Sar. Oto ono.

Sergio Ramos / Fot. PAP/EPAEdwin van der Sar i jego wspaniałe interwencje, Luis Figo i fenomenalnie wykonywane rzuty wolne, Zinedine Zidane i jego rajdy z piłką, czy Ronaldo i jego piękne bramki. Czym byłby futbol bez tych zawodników? Na szczęście matka natura zadbała, żeby piłka nożna miała swoich wielkich bohaterów tak, jak niegdyś państwa miały swoich wielkich rycerzy.

Ci oraz wielu innych piłkarzy odeszło, albo odejdzie niedługo na emeryturę. Kto więc zastąpi ich miejsce? Na kogo będzie się mówiło: Tak, to jest godny następca Zidane'a!, czy: Gdy patrzę na jego parady, zaraz przypomina mi się van der Sar.

Postanowiłem poszukać piłkarzy, którzy w przeciągu najbliższych lat będą schodzić z piłkarskiej sceny i zestawić ich z "młodymi wilkami", którzy dopiero szlifują swoje talenty, u boku wielkich ikon światowego futbolu.

Wybrałem po 18 zawodników, którzy grają lub odeszli na piłkarską emeryturę 2-3 lata wstecz. Ułożyłem z nich "jedenastkę", a pozostałych umieściłem na ławce rezerwowych. Brałem tylko piłkarzy w przedziale wiekowym 33-40 lat. Jedynym wyjątkiem jest Ronaldo (32 lata).

Tak samo postąpiłem z piłkarzami młodego pokolenia. Są to zawodnicy w wieku od 18 do 23 lat.

Piłkarze, którzy niedługo odejdą z piłki nożnej. / Fot. Sebastian MatyszczakŁawka rezerwowych / Fot. Sebstain MatyszczakTak oto prezentuje się jedenastu najlepszych piłkarzy, którzy w najbliższym czasie odejdą na zasłużoną emeryturę. Jedynym wyjątkiem jest Zinedine Zidane, który już odpoczywa.

Jednak czym byłby zespół bez ławki rezerwowych? Nie zapomniałem o tym i również przygotowałem rezerwy najlepszych z najlepszych. "Posadziłem" na niej siódemkę zawodników, którzy nie mieścili się do podstawowego składu. Co nie oznacza, że kiedy odejdą będzie ich mniej brakować niż pozostałych. Wręcz przeciwnie.

Równowaga w przyrodzie musi być, dlatego każdy z tych piłkarzy ma swojego młodego następcę, który będzie próbował dorównać lub przewyższyć umiejętnościami swojego poprzednika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Dzięki wielkie! Przy pisaniu następnego tekstu będę mądrzejszy. Może Natalio masz rację, żeby napisać coś takiego o każdej lidze europejskiej osobno. Myślę, że to nie byłby głupi pomysł.

Rzeczywiście, Adam trzeba by ustalić jakieś konkretniejsze kryteria i według nich wybierać zawodników.

Jednak dobrze czasem napisać tekst do kitu ;) Można się wiele nauczyć hehe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Seba dogłębna analiza, czyli między innymi przedstaw to w taki sposób, aby było jasne na jakich zawodników stawiasz, Sergio Ramos to już 86 rocznik, a w tym wieku jest wielu świetnych zawodników. A choćby już Rooney i CR są o rok starsi, więc rób analizę np. zawodników urodzonych nie wcześniej niż w 1987 roku, czy jakoś tak.

Do tego przede wszystkim jakieś uzasadnienie dogłębne, a nie po jednym zdaniu na temat każdej pozycji ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dwa lata temu selekcjoner z Brazylii miał taki wybor piłkarzy na poziomie kadry narodowej, że szacowano, że moze stworzyc 17 jedenastek. Popieram Adama, że jak chcesz zrobić taki materiał musisz miec wgląd na cały świat. Jesli nie masz to pisz o Europie albo o danym kraju... Albo o jednostce jakiejś, która dobrze rokuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak mnie zmieszaliście z błotem, że teraz będę duuużo mądrzejszy, pisząc następny tego typu artykuł. To prawda. Temat jest bardzo trudny. Wziąłem go specjalnie z myślą, że dobrze przeanalizuję ten problem, ale nie wyszło. W każdym razie dziękuję za wszystkie uwagi, jakie wygłosiliście! Natalio, dziękuję za minusa! Naprawdę się przyda! ;)

Po za tym Adam, co masz na myśli pod stwierdzeniem: "dogłębnej analizy"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł średni ; p Bo żeby wybrać taką jedenastkę, to trzeba mieć wgląd na futbol w całym świecie ; ]
Nie wiesz jak młode chłopaki kopią w Brazylii, a co rusz jakiś w jakiejś drużynie z Europy pyka. Sebastian nie przejmuj się. Intencję miałeś dobre, ale wkopałeś się w taki temat, że ciężko z niego wybrnąć.

I krytykę przyjmuj pozytywnie. Używaj imion i nazwisk jeśli piszesz o jakimś piłkarzu jeszcze raz. A jeśli już zacząłeś ten temat, to ja bym prosił o dogłębną analizę, bo to mnie nie przekonuję ; ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

To z tym tekstem poprawko to taki żart był. Za całokształt? Czyli według Ciebie pomysł był zły, czy pomysł dobry, ale wykonanie do kitu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sebastian, minus jest za całokształt. A pomysł na tekst... A po co powielać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpadłem Natalii :/ Nie dobrze. Ale da Silva, a Silva to jest różnica, więc mogę mieć Natalio pretensje o to, że oskarżasz mnie, że nie umiem pisać. A prawda jest taka, że błędu nie popełniłem, więc to ja powinienem mieć większe pretensje niż Ty :) Ale w każdym razie po takim paskudnym minusie nabiorę pokory ;)

Powtarzam jeszcze raz. Nie było nigdzie w źródłach, które znam takiej statystyki najlepszej jedenastki młodego pokolenia. Układałem ją według własnego widzi mi się. Uważam, że Ci piłkarze których wybrałem są w stanie pokazać naprawdę wielką klasę. Uważam również, że ci, których nie wybrałem (a jest i sporo) również mają świetne predyspozycje, ale miejsc było tylko 18. Nie dało się wszystkich zmieścić. Można by napisać drugi artykuł. Jedenastka młodych piłkarzy, o których zapomniał Sebastian ;) Co Wy na to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wstrętnego minusa otrzymałeś ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sebastian mnie zmyliło to, że on jest w środku pomocy. Jak coś, to już na skrzydle z Nasrim powinieneś go zmienić. Ja i tak się trzymam tego, że lista nie przedstawia aktualnie najlepszej jedenastki młodych talentów. Z tych zawodników, których nie wymieniłeś można stworzyć jedenstkę porównywalnie lepszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.