66016 miejsce

Oni tworzą historię! Mamy półfinał ME w piłce ręcznej!

Po emocjonującym i niezwykle wyrównanym pojedynku, Polska pokonała reprezentacje Czech 35:34 i odniosła historyczny sukces awansując do półfinału mistrzostw rozgrywanych w Austrii. Medal jest już na wyciągnięcia ręki.

Sławomir Szmal / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Slawomir_Szmal,_Rhein-Neckar_L%C3%B6wen_-_Handball_Poland_(2).jpgSpotkanie od bramki w krótki róg rozpoczął, najskuteczniejszy dotychczas zawodnik tych mistrzostw Filip Jicha. Szybka kontra Karola Bieleckiego i po pierwszej minucie już 1:1. Po sześciu minutach na tablicy mieliśmy już wynik 5:5 i wszystko zapowiadało, iż będzie to bardzo szybki mecz. Dobrze od pierwszych minut prezentował się "bomber" Bielecki, który w 7 minucie zdobył swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu, wyprowadzając biało-czerwonych na prowadzenie 7:5. Niestety chwilę później nasz atakujący otrzymał dwuminutową karę za atak na Jicha, co pozwoliło "Knedliczkom" doprowadzić do remisu.

10 minuta to piękna wkrętka Tomka Tłuczyńskiego, na którą szybko odpowiedzieli Jicha i Kubes doprowadzając do wyniku 9-8. Nie zmartwiło to jednak polskiej publiczności, która głośnym dopingiem wspierała naszych reprezentantów. W odpowiedzi na doping swymi atomowymi strzałami dziękował Karol Bielecki. Po 15 minutach na koncie rozgrywającego Rhein-Neckar Löwen było już 6 trafień do bramki Petra Stochla. W 18. minucie swojego pierwszego gola zdobył Bartosz Jurecki powiększając wynik "wentyli" do 13, przy 12 zdobytych przez podopiecznych Martina Liptaka. Mecz cały czas rozgrywany w bardzo szybkim tempie nie wyłaniał po 24 minutach zdecydowanego faworyta i wynik na tablicy świetlnej wskazywał bezwzględny remis 16:16. Na cztery minuty przed końcem pierwszej części, udało nam się w końcu wyjść na dwubramkową przewagę i szkoleniowiec Czech poprosił o przerwę. Minutowa rozmowa ze swoimi podopiecznymi przyniosła spodziewany efekt i Czesi, pomimo dobrej obrony Piotrka Wyszomirskiego, doprowadzili do remisu 18:18. Widzący lepiej grających Czechów Bogdan Wenta poprosił o czas. Rozpędzeni rywale zdołali zdobyć do jeszcze jednego gola do szatni, ustalając korzystniejszy dla siebie wynik 19:18.

Drugą połowę zaczęliśmy od wyrównującego gola Mateusza Jachlewskiego. Trzy minuty później mieliśmy już wynik 22:20 dla naszych orłów po golach Jaszki i Marcina Lijewskiego, a kilkuset kibiców zaczęło skandować "W górę serca, bo Polska wygra mecz". Droga do spełnienia marzeń polskich trybun była jednak nadal daleka, gdyż gole Filipa i Vitka ponownie doprowadziły do stanu wyrównującego po 22.