Facebook Google+ Twitter

Oni wiozą Ogień Niepodległości

Harcerze z Hufca ZHP Zgierz wiozą z cmentarza legionistów w Polskim Lasku (Kostiuchnówka - Ukraina) symboliczny Ogień Niepodległości. Harcerze do Warszawy dotrą w niedzielę. Obejrzyj pierwszą fotorelację z trasy.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ogień Niepodległości gotowy do "wysyłki". Foto.: Materiał Hufca ZHP Zgierz
Ogień Niepodległości gotowy do "wysyłki".
Foto.: Materiał Hufca ZHP Zgierz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Druga część fotorelacji: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedna z niewielu inicjatyw patriotyczno-rocznicowych, która spotyka się z uznaniem z mojej strony. Bitwa pod Kostiuchnówką świadczyła o tym, że w toku Wielkiej Wojny część polskich żołnierzy walczących z własnej woli po stronie najbardziej nieprzejednanego zaborcy (tzn. państwa prusko-niemieckiego) zrozumiała swój błąd i usiłowała stanąć po właściwej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przypomnę Panu, ze sztafeta jeździ od 2000 roku, nie przerwanie, a ani Tusk ani jego poplecznicy ani nie pomogli ani nie przeszkodzili temu. Wałęsa również. Więc co ma piernik do wiatraka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak większość komentujących również i Pan zapominacie lub nie posiadacie wiedzy o byłych wydarzeniach politycznych i o ludziach uczestniczących w życiu politycznym Polski.
Tusk mimo , że nie rządził aktywnie uczestniczył w życiu politycznym np.licząc głosy w 1992 r, aby obalić rząd Jana Olszewskiego. Cały przewrót nastąpił inicjatywy Wałęsy oczywiście, bo kto inny mógłby wpaść na tak szatański pomysł.
Również dla przypomnienia dla Panna innych nie śledzących na bieżąco wydarzeń politycznych sytuacja odwróciła się diametralnie po katastrofie Smoleńskiej, kiedy partia rządząca zauważyła patriotyzm Polaków podczas uroczystości pogrzebowych. Czyżby Pan zapominał jaki stosunek miał Tusk i jego środowisko oraz media jemu przychylne do patriotyzmu wcześniej?
Wyśmiewano się się z każdego przejawu patriotyzmu wmawiając Polakom że, to takie nie Europejskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, akcja sztafety po "Ogień Niepodległości" wystartowała kiedy Tusk dopiero planował przejęcie władzy, i trwała gdy sprawował rządy, więc w tym kontekście Pana wynurzenia wnoszą dokładnie nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na każdym kroku będę przypominał, jaki stosunek mieli i mają ludzie Tuska, Komorowskiego do patriotyzmu. To co obecnie głoszą, to pozory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka , nie reaguję na komentarze pisane przez pana . Jednak teraz poproszę o zachowanie umiaru w pisania bzdur . Święto Niepodległości nie zasługuje na robienie hucpy w internecie.
Jeśli chodzi o wyrachowanie i granie " patriotyzmem " to wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tak dawno "obóz Tuska" i środowiska z, nim związane wyśmiewali się z inicjatyw patriotycznych i upamiętniających wydarzenia niepodległościowe.
Wątpię, aby zaszła w nich przemiana raczej chodzi o wyrachowanie i kalkulacje polityczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję pięknie za fotorelację . Wzruszająca .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.