Facebook Google+ Twitter

"Oni, zadumani" - wystawa prac Agnieszki Pawlickiej

Niektórzy sądzą, że prawdziwa sztuka w dzisiejszych czasach traktowana jest po macoszemu. O czym innym świadczyć może jednak fakt, iż powstają takie miejsca, jak galeria "Sztuka na Sztuki", promująca młodych artystów i ich twórczość.

"Dziadek" / Fot. obraz autorstwa Agnieszki Pawlickiej, fot. Anna KorzonJakiś czas temu powstała w Łodzi mała galeria, której właściciele za cel postawili sobie promowanie młodych łódzkich artystów. „Sztuka na Sztuki” (www.sztukanasztuki.pl) mieści się przy Piotrkowskiej i dzięki tak dobrej lokalizacji, cieszy się zainteresowaniem. W galerii można znaleźć m.in. zdjęcia, obrazy, rzeźby i biżuterię autorstwa zdolnych, młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją samodzielną drogę przez świat sztuki.

Agnieszka Pawlicka / Fot. fot. Anna KorzonOd 18 maja można w galerii podziwiać prace Agnieszki Pawlickiej. Ta wszechstronna artystka nie tylko maluje, ale też ręcznie robi niezwykle ciekawą biżuterię i... prowadzi w Łodzi kawiarnię.
„Oni, zadumani” to kolekcja obrazów przedstawiająca m.in. ludzi szczególnie bliskich sercu Agnieszki. Nie są to więc tylko anonimowe, „nic nie znaczące”, postaci. Wyraźnie odczuwa się wielki sentyment artystki do niektórych z nich. Dzięki temu postaci z obrazów „żyją”.

"Matylda I" / Fot. obraz autorstwa Agnieszki PawlickiejWiększość prac, to obrazy olejne. Cechuje je niezwykła gra cieni i ciekawie dobierana kolorystyka. Autorka nie boi się eksperymentować, zacierając kontury i bawiąc się kolorami. Serdecznie polecam tę specyficzną „podróż” wśród portretów zadumanych ludzi, a na zakończenie proponuję małą sondę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"+" Myslę, że sztuka ma się nieźle, a dowodem na to są choćby zaprezentowane prace. Zachęcają do obejrzenia pozostałych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.