Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21257 miejsce

"Oniegin" na Dzień Kobiet w Teatrze Wielkim w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi zaprezentuje baletową wersję arcydzieła Puszkina "Eugeniusz Oniegin". 6, 8 i 9 marca zapraszamy na widowisko "Oniegin".

 / Fot. Mariusz NapierałaDzieło rosyjskiego pisarza inspirowało twórców z najróżniejszych obszarów sztuki – literatury, muzyki, teatru dramatycznego, filmu. Na podstawie poematu powstała jedna z najwspanialszych oper Piotra Czajkowskiego. Realizacja baletowa była nieuchronną konsekwencją popularności "Eugeniusza Oniegina". Podjął się jej wybitny rosyjski choreograf, Vasily Medvedev. Pełna emocji historia Puszkina doskonale wpisała się w konwencję widowiska tanecznego.

Oniegin to człowiek zgorzkniały, znudzony życiem. Dzięki licznym podróżom poznał smak wielkiego świata, ale nie odnalazł w nim szczęścia. Po latach powraca do rodzinnej wsi, gdzie także czuje się wypalony. Odrzuca szczerą miłość zafascynowanej nim Tatiany, wyśmiewa romantyczne ideały dawnego przyjaciela, cynicznie uwodzi jego narzeczoną. Zderzenie Oniegina ze światem jego dzieciństwa pociąga za sobą tragiczne konsekwencje...

Zapraszamy 6 marca o godzinie 17:00, a także 8 (18:30) i 9 (11:00) marca 2016 r.!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.