Facebook Google+ Twitter

ON-SIGHT Adventure Race - Rajd dla każdego! Już 20 marca

Pierwsza edycja cyklu rajdów przygodowych NONSTOP Adventure ZHP 2009 już w najbliższy weekend w Obornikach Wielkopolskich. Lista startowa się zapełniła. Do rywalizacji o nagrody o wartości 10 000 zł przystąpi 37 zespołów.

 / Fot. Filip SpringerRajd startuje 20 marca w Obornikach Wielkopolskich, o północy. Jako pierwsze wyruszą zespoły na trasę długą, która liczy 133 km. Zespoły na trasę krótką (55 km) wystartują z rynku w Obornikach o godz.10, w sobotę. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę w Hali Sportowej, w Obornikach, o godz. 9.

Relację na żywo z rajdu będzie można śledzić na stronie: Race.onsight.pl/

Dlaczego ON-SIGHT Adventure Race to rajd dla każdego?
 / Fot. Łukasz Utko
Zgodnie z formułą cyklu, w tym roku na każdym rajdzie zespoły będą miały do wyboru dwie trasy – długą i krótką. Trasa długa przeznaczona jest dla zespołów posiadających już pewne doświadczenie rajdowe, natomiast trasa krótka to zachęta dla osób, które przygodę z rajdami planują rozpocząć.

Co czeka zawodników na Trasie Długiej?
 / Fot. Łukasz Utko
Przede wszystkim wielość dyscyplin. Trasa licząca 133 km wystartuje w piątek 20 marca na rynku w Obornikach o godz. 24 biegiem na orientację, liczącym 5 km na terenie miasta Obornik. Następnie zespoły będą miały do pokonania w 6 etapach - 70 km rowerem, 47 km pieszo, 10 km kajakiem, a na koniec, tuż przed metą 1 km pływania na basenie w wykonaniu każdego zawodnika. Dodatkowo na zespoły czekają dwa zadania specjalne do pokonania. Pierwszym zadaniem będzie „wejście po drabince linowej, przepięcie do zjazdu i zjazd pionowy”. Drugie zadanie to „podejście kątowe” poprowadzone przez rzekę, które polega na przemieszczeniu się za pomocą urządzenia alpinistycznego na linie zawieszonej pod kątem 45 stopni.

Trasa Krótka dla każdego!

Taka jest idea Trasy Krótkiej - każda osoba, której nie są obce aktywne formy wypoczynku, może ją ukończyć, a przy okazji bliżej poznać dyscyplinę Adventure Racing. Liczy ona 55 km, z czego 33 km zawodnicy pokonają rowerem, 19 pieszo i 3 kajakiem. Uczestnicy Trasy Krótkiej również będą mogli się zmierzyć z zadaniem specjalnym, ale łatwiejszym niż na Trasie Długiej, a mianowicie przejściem przez most linowy.
 / Fot. Aleksander Jasik
Co jeszcze w 2009?

ON-SIGHT Adventure Race jest wiosenną edycją rajdów z cyklu NONSTOP Adventure ZHP. Na rajdowiczów czeka jeszcze rywalizacja w rajdach Góra Ślęża i Wyzwanie. Tam również pojawią się dwie opcje trasowe, długa i krótka.

nonstop.podgore.pl/index.php

Autorami zdjęć są: Filip Springer, Łukasz Utko, Aleksander Jasik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.