Facebook Google+ Twitter

ONZ o Haiti: To najpoważniejszy kryzys humanitarny od dziesięcioleci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-17 14:27

"To najpoważniejszy kryzys humanitarny od dziesięcioleci" - tak sekretarz generalny ONZ ocenia sytuację w Haiti. Ban Ki Mun wypowiadał się na lotnisku w Nowym Jorku, tuż przed wylotem do zniszczonego przez wtorkowe trzęsienie ziemi kraju.

Ratownicy z kilkunastu krajów świata wciąż poszukują ludzi uwięzionych pod gruzami w stolicy Haiti, Port-au-Prince. Nadzieja na odnalezienie żywych jest jednak coraz mniejsza.

W ciągu pierwszych trzech dni od trzęsienia ziemi ratownikom i mieszkańcom udało się wydobyć spod gruzów dziesiątki osób. W stolicy Haiti panują 30-stopniowe upały, a zniszczenia są tak duże, że obecnie prawdopodobieństwo natrafienia na miejsce, w którym pod gruzami znajduje się ktoś żywy, jest minimalne. Władze Haiti wydobyły dotychczas 20 tysięcy ciał. Tysiące zabitych pochowali sami mieszkańcy miasta.

Szacunki liczby ofiar trzęsienia ziemi znacznie się różnią. Panamerykańska Organizacja Zdrowia podaje przedział od 50 do 100 tysięcy. Rząd Haiti obawia się, że może być ich znacznie więcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.