Facebook Google+ Twitter

ONZ potępiła Koreę Północną za kolejną próbę jądrową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 07:34

Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowanie potępiła Koreę Północną za przeprowadzenie podziemnej próby jądrowej. Rada zapowiedziała zaostrzenie sankcji wobec Phenianu.

Po trwającym godzinę posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, ambasador USA przy ONZ Susan Rice zapowiedziała, że już dziś rozpoczną się rozmowy na temat sposobu ukarania Korei Północnej. Rice oświadczyła, że Stany Zjednoczone będą zabiegać o podjęcie zdecydowanych kroków wobec Phenianu.

Takim działaniom sprzyja postawa Chin i Rosji. W przeszłości oba te kraje sprzeciwiały się wprowadzaniu ostrych sankcji wobec Korei Północnej. Tymczasem wczoraj, ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin wyraźnie dał do zrozumienia, że na samym potępieniu tego kraju się nie skończy. Czurkin podkreślił, że Phenian nie tylko naruszył poprzednią rezolucję Rady Bezpieczeństwa, ale również podważył zapisy Traktatu o Zakazie Prób Nuklearnych.

Chiny także skrytykowały Koreę Północną i bez zastrzeżeń podpisały się pod stanowiskiem Rady Bezpieczeństwa potępiającym władze w Phenianie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.