Facebook Google+ Twitter

ONZ szykuje się do walki z głodem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 13:45

ONZ ma utworzyć specjalną agencję do walki z obecnym kryzysem żywnościowym. Poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu Sekretarz Generalny organizacji, Ban Ki Moon.

Zdaniem ONZ, obecny kryzys jest wyzwaniem na skalę globalną. Ban Ki Moon stwierdził, że sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i wymaga natychmiastowych działań. Dlatego właśnie podjęto decyzję o stworzeniu specjalnej grupy operacyjnej, w której skład wejdą obecni szefowie agencji ONZ oraz przedstawiciele Banku Światowego.

Przewodniczący Agencji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa twierdzi, że wysiłki społeczności międzynarodowej już są spóźnione. "Ludzie już zaczęli umierać, chociażby w zamieszkach wywołanych kryzysem żywnościowym. Zapasów pożywienia jest coraz mniej, a te które mamy nie rozwiążą problemu" - powiedział Jacques Diouf.
Eksperci podkreślają, że światowe ceny żywności wzrosły od 50 do 90 proc. w ciągu roku. Przyczyną tego jest rosnąca konsumpcja w krajach rozwijających się, masowa produkcja biopaliw i wysokie ceny ropy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.