Facebook Google+ Twitter

ONZ wycofa się z Darfuru?

Szef misji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Darfurze, nie wyklucza opuszczenia terenów sudańskich.

ONZ wycofa się z Darfuru? / Fot. PAP/Bogdan Borowiak- Żądania i przeszkody stawiane przez sudański rząd, mogą uniemożliwić nam kontynuowanie misji - mówił na sesji Rady Bezpieczeństwa szef misji, Jean-Marie Guehenno. Jakie to żądania? Władze w Chartumie chcą być informowane ze znacznym wyprzedzeniem o wszelkich ruchach sił ONZ. Domagają się także możliwości przerwania każdej komunikacji w dowolnej sytuacji. Wobec tych przeszkód, Jean-Marie Guehenno poważnie zastanawia się nad sensem kontynuowania misji w Darfurze.

Warto przypomnieć, że Sudan do dzisiejszego dnia nie zezwolił żołnierzom ONZ na nocne loty, nie przyznał siłom pokojowym terenu, który potrzebny jest do założenia siedzib, a także wciąż oficjalnie nie zaakceptował obecności wojsk nie pochodzących z Afryki. Łączna liczba żołnierzy kontyngentu ONZ i Ligi Afrykańskiej w Sudanie, wynosi dziś 26 tysięcy.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wspominiano w notce o kilku innych ważnych przeszkodach: brak wystarczającej liczby helikopterów, kiepskie wyszkolenie i brak dyscypliny żołnierzy afrykańskich oraz niedostateczny udział wojsk innych niż afrykańskie. Wbrew temu co tu mozna wyczytać, rząd Sudanu zaakceptował obecnośc wojsk innych niż afrykanskie ale ociąga się ze wskazaniem, z których państw mają pochodzić żołnierze.

Nie wiadomo, też co konkretnie oznacza 'mozliwość przerwania komunikacji'. Rozumiem, że info było obcinane przez kilka agencji, stąd takie bzdury.

p.s. powyżej pije do źródła czyli tvn24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.