Facebook Google+ Twitter

ONZ wysyła swoich przedstawicieli do Pakistanu

Stany Zjednoczone wysyłają swoich przedstawicieli w rejon powodzi w Pakistanie. Władze i organizacje humanitarne obawiają się, że woda zaleje dalsze tereny kraju.

Stany Zjednoczone wysyłają swoich przedstawicieli w rejon powodzi w Pakistanie, w celu uzyskania dokładnych informacji o stanie zagrożeń i wyrządzonych zniszczeniach. W międzyczasie wybuchła tam cholera. - Przypadki tej niebezpiecznej choroby zakaźnej będą rejestrowane - powiedział kierownik Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Islamabadzie, Dirk
Kamm.

Władze i organizacje humanitarne obawiają się, że woda zaleje dalsze tereny kraju. USA
obiecały Pakistanowi długofalową pomoc w celu pokonania skutków katastrofy. - Były przedstawiciel Francji w ONZ Jean-Maurice Ripert ma ocenić sytuację na zagrożonych terenach i określić zapotrzebowanie na pomoc humanitarną - relacjonował rzecznik sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Moon Martin Nesirky. Ripert, który jest obecnie odpowiedzialny za kwestie humanitarne w Pakistanie.

Kamm powiedział w portalu informacyjnym RBB-Inforadio, że obok przypadków cholery notuje się wiele zachorowań, przy których występuje ostra biegunka. Z tego powodu konieczna jest szybka medyczna pomoc. Na terenach objętych powodzią znajduje się ponad trzy miliony ludzi. Wśród nich jest 1,4 miliona dzieci, z których wielu dokucza zagrażająca życiu biegunka.

Na podstawie danych administracji prowincji Chajber Pachtunchwa ( Khyber Pakhtunkhwa) dotychczas w powodzi zmarło 1500 osób. W północnych prowincjach Pakistanu stan wody obniża się, powiedział Kamm. To oznacza jednak, że na południu kraju sytuacja będzie się pogarszała. "Woda płynie na południe w kierunku prowincji Sindh. Tam spodziewana jest największa powódź od trzydziestu trzech lat".

Władze pakistańskie ostrzegają, przed powodzią prowincje Sindh, Balutchistan oraz część Kaszmiru. " To jest prawdziwa katastrofa humanitarna" powiedział koordynator z ONZ do spraw pomocy dla Pakistanu, Martin Mogwanja agencji AFP. Amerykańska minister spraw zagranicznych Hillary Clinton powiedziała, że Stany Zjednoczone będą Pakistan nadal wspierać.
Rząd w Waszyngtonie daje już dziesięć milionów dolarów na pomoc doraźną, wysyła racje żywnościowe oraz wysyła helikoptery w rejon katastrofy. "To jest początek naszych starań", powiedziała Clinton.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.09.2010 14:54

Jedną z przyczyn biegunek było złe odżywianie co powodowało, że społeczność komórek, z których zbudowane są osoby człekokształtne budowała ich ciała z materiałów zastępczych (substytutów) a gdy osoba taka wprowadzała do swego ciała (czasem przypadkowo na przykład pijąc wodę z jakiegoś naturalnego zbiornika) właściwe pożywienie, szybko wymieniała składniki znajdujące się w takim jedzeniu na substytuty szybko pozbywając się ich biegunką co u usób nieświadomych tych mechanizmów mogło wywoływać strach powodujących u nich wiele innych chorób a nawet śmierć https://sites.google.com/site/celkosmity/.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sytuacja w Pakistanie uległa pogorszeniu. Szef rządu powiedział, że jest to najwieksza powódź w historii tego kraju. Na terenach objętych katastrofą jest 13 milionów osób. Prognoza przewiduje dalsze opady.http://de.news.yahoo.com/17/20100807/twl-keine-hoffnung-auf-entspannung-in-ho-9c7daf9.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.