Facebook Google+ Twitter

"Opactwo" - udany debiut Chrisa Culvera

Mroczny klimat, pradawne opactwo, mnisi - tego nie znajdziecie w powieści Chrisa Culvera. Autor idzie w zupełnie innym kierunku. Czy dobrym? Przekonajcie się sami!

okładka / Fot. Prószyński i S-kaAsh Rashid to były detektyw wydziału zabójstw w Indianapolis. Choć ma dopiero 34 lata, jest tak wypalony zawodowo, że nie może myśleć o prowadzeniu kolejnego śledztwa. Dlatego został na stałe przeniesiony do prokuratury. Obecnie studiuje prawo i to właśnie z nim wiąże swoją przyszłość zawodową. Za rok planuje zakończyć pracę w policji i oddać się spokojniejszemu zajęciu. Robi to dla swojego zdrowia psychicznego oraz dla dobra rodziny - żony i córeczki.

Wszystko się zmienia, gdy jego siostrzenica ginie w tajemniczych okolicznościach. Ciało Rachel zostaje znalezione w domku gościnnym jednego z najbogatszych ludzi w mieście. Dowody wskazują na to, że przedawkowała narkotyki. Jednak coś się nie zgadza w całej tej historii. Ash nabiera jeszcze większych podejrzeń, gdy ginie kolejna osoba. Tymczasem szef wydziału zabójstw chce jak najszybciej zamknąć śledztwo. Ash postanawia dowiedzieć się prawdy za wszelką cenę. Nawet gdyby musiał złamać prawo, sprzeciwić się przełożonym, czy nawet pójść na układy z podejrzanymi ludźmi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jemu i jego rodzinie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Fabuła "Opactwa" jest prosta i zrozumiała, czasem zbyt przewidywalna. Nie ma w niej zbędnych opisów, które rozpraszałyby czytelnika. Autor postawił na kryminał w czystej postaci, łączący wydarzenia w ciąg przyczynowo-skutkowy, bez niepotrzebnych aspektów psychologicznych. Najważniejsze jest dla niego prawdopodobieństwo zdarzeń. Plusem są także nagłe zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Narracja powieści prowadzona jest w pierwszej osobie, dzięki czemu czytelnik może poznać myśli Asha, poczuć jego emocje i zobaczyć dziejące się wydarzenia jego oczami. Dzięki temu są one bardziej wiarygodne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.