Facebook Google+ Twitter

Opada fala powodziowa na Słowacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 12:32

Opada wielka fala powodziowa we wschodniej i północnej Słowacji. Według wstępnych ustaleń straty materialne w samym województwie preszovskim sięgają ponad 100 milionów koron, to jest ponad dziesięć i pół miliona złotych.

Stabilizuje się sytuacja w województwie preszovskim i koszyckim. Wielka woda opada także powoli w powiecie bardejovskim, jednak straty materialne są duże. Bilans to 700 zatopionych domów, dziesiątki kilometrów zniszczonych dróg i dziewięć zawalonych mostów. Żywność do kilku miejscowości dostarczana jest amfibiami.

Woda podmyła również wiele dróg i mostów w okolicach Kezmarku i Starej Lubovni. Prowizoryczna naprawa uszkodzonych dróg potrwa kilka tygodni. Ratownicy obawiają się jednak kolejnej fali powodziowej, która spływa Bugiem z podtopionych regionów Ukrainy.

Stabilizuje się sytuacja w Słowackim Raju, gdzie udostępniono niektóre chodniki turystyczne. W Tatrach otwarto również chodniki w Javorovej Dolinie i Dolinie Białej Wody. Największe zagrożenie stwarzają teraz przepełnione zbiorniki retencyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.