Facebook Google+ Twitter

Opady śniegu sparaliżowały środkową i wschodnią część USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-28 22:58

Zamiecie spowodowały poważne utrudnienia w ruchu i doprowadziły do zamknięcia tysięcy szkół. Setki tysięcy domów jest pozbawionych dostaw prądu.

Śnieg i marznący deszcz najbardziej skomplikował życie nieprzyzwyczajonych do ciężkiej zimy mieszkańców południowych stanów - Teksasu, Arkansas i Oklahomy. Na drogach doszło do setek wypadków, w których łącznie zginęło 20 osób. Z powodu zbierającego się na gałęziach lodu, przewróciło się tysiące drzew, blokując drogi i niszcząc linie energetyczne. Ponad 800 tysięcy domów zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Kilka centymetrów śniegu spadło też w Waszyngtonie, co spowodowało odwołanie zajęć w szkołach. Zaskoczony tym był prezydent Barack Obama. „Moje dzieci zwróciły uwagę, że w Chicago nigdy nie zamykają szkół, a jak spadnie śnieg, to uczniowie na przerwach wychodzą na zewnątrz. Przydałoby się tu trochę hartu ducha" - powiedział.

Władze Waszyngtonu i okolicznych gmin zamykają szkoły nawet przy minimalnych opadach śniegu, tłumacząc to bezpieczeństwem dzieci. Stosunkowo ciepły klimat sprawia bowiem, że miasto nie inwestuje w spychacze i piaskarki, a kierowcy nie zmieniają też opon na zimowe, bo przydają się one tylko przez kilka, kilkanaście dni w roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.