Facebook Google+ Twitter

OPAL 2010. Konkurs plastyczny w hali festiwalowej

Oprócz konkursu plastycznego, na który prace należało złożyć do organizatorów przed festiwalem, w sobotę uczestnicy mogli wziąć także udział w konkursie plastycznym odbywającym się w hali, w której odbywa się festiwal OPAL.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem / Fot. Paweł DudekKonkurs ten przeprowadzany był zespołowo - tzn. prace wykonywano w czteroosobowych grupach. Temat na pierwszy rzut oka wydawał się skomplikowany - "Z różowym świtem pierwszy w światło stawiam krok. Zórz horyzontem napełniam duszę mą", ale prowadząca Marcelina Pokora wytłumaczyła uczestnikom, że chodzi o przedstawienie barw w natury występujących w codziennym życiu.

Najmłodsi uczestnicy konkursu plastycznego / Fot. Paweł DudekKonkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe. Każda z kategorii używała innej techniki i materiałów do wykonywania swych prac. Zuchy (6-10 lat) dmuchały słomkami w wodnistą farbę tworząc kolorowe ekspresje. Harcerze (11-15 lat) na brystolach tworzyli wypukłe i kolorowe formy z... papieru toaletowego. Wędrownicy (powyżej 16 lat) malowali pastelami na papierze ściernym przedstawiając barwy dnia lub pór roku.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na miejscu nastąpi podczas Małego Finału o godz. 15.30, czyli wtedy kiedy poznamy zwycięzców konkursu plastycznego z prac przesyłanych pocztą do organizatorów festiwalu.

Wędrownicy (powyżej 16 roku życia) malowali pastelami / Fot. Paweł DudekSobota to ostatni dzień festiwalu. Wyłonieni zostaną zwycięzcy wszystkich konkursów na XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym OPAL. Oficjalna strona internetowa festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.