Facebook Google+ Twitter

Opal 2010. Przesłuchania konkursu piosenki w kategorii harcerze

W czwartek 2 grudnia odbyła się pierwsza część przesłuchań do konkursu piosenki w ramach festiwalu Opal, odbywającego się w Radomsku. Przed jury zaśpiewały m.in. zespoły z kategorii harcerze (11-15 lat).

Śpiewają harcerki z "Bursztynowej Trzynastki" / Fot. Paweł DudekW sumie na scenie zaprezentowało się jedenaście zespołów, których członkowie mieszczą się w przedziale wiekowym między 11 a 15 rokiem życia. W piątek odbędzie się druga część przesłuchań, podczas której wystąpi sześć kolejnych zespołów. Podział przesłuchań na dwa dni okazał się niezbędny, ponieważ razem trwałyby one blisko pięć godzin, co byłoby bardzo męczące zarówno dla oczekujących na występ zespołów, jak i dla jury.

Przesłuchania odbywały się w zamkniętej sali, ale kibice mogli obserwować występy na telebimie umieszczonym w pomieszczeniu obok.

- Poziom występujących zespołów był wysoki i trochę obawiałam się o to, jak wystąpi moja drużyna, ale kiedy zobaczyłam, jak dziewczyny bawią się, śpiewając piosenkę, pozbyłam się wątpliwości. Będzie dobrze! - powiedziała Magda, która wystąpiła podczas przesłuchań z 13. Radomszczańską Drużyną Harcerek "Bursztynowa Trzynastka".

Występ 7 Radomszczańskiej Drużyny Harcerzy "Dębina" / Fot. Paweł DudekPo piątkowych przesłuchaniach jury w składzie Wioletta Ojrzyńska, Małgorzata Siarka, Agnieszka Grzywacz i Marek Rząsowski, podejmie decyzję, które zespoły zdobędą trzy najlepsze miejsca i wystąpią na koncercie finałowym przed całą festiwalową publicznością. Ogłoszenie wyników nastąpi w sobotę po godz. 17.

W czwartek, nieco wcześniej, odbyły się także przesłuchania w ramach kategorii zuchy. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj. Jak już wspomniano, w piątek odbędzie się druga część przesłuchań w kategorii harcerze (11-15 lat), a także przesłuchania w kategorii wędrownicy (16 i więcej lat) oraz w kategorii open (zespoły spoza ZHP).

XXV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL odbywa się w dniach 2-4 grudnia w Radomsku. Na festiwal składają się konkursy piosenki, plastyczny, literacki, fotograficzny oraz recytatorski. W imprezie biorą udział zarówno członkowie ZHP, jak i osoby nie mające nic wspólnego z harcerstwem. Oficjalna strona internetowa festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.