Facebook Google+ Twitter

OPAL 2010. Przesłuchania konkursu piosenki w kategorii "wędrownicy"

Zakończył się kolejny etap przesłuchań konkursu piosenki w ramach festiwalu OPAL. Tym razem śpiewali "wędrownicy" (czyli członkowie ZHP, którzy mają co najmniej 16 lat).

Występ 4 Radomszczańskiej Drużyny Harcerek / Fot. Paweł DudekW tej części przesłuchań wystąpiło 17 zespołów. Reprezentowały one różne drużyny harcerskie z całej Polski, m.in. z Katowic, Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy też Jaworzna.

- Widziałam wszystkie występy odbywające się w ramach tej kategorii wiekowej na telebimie. Muszę przyznać, że poziom jest naprawdę wysoki - mówi Ania, harcerka z Radomska.

- Uważam, że najważniejsza jest dobra zabawa więc nie przejmuję się tym, które miejsce zajmę z moim zespołem - powiedział po występie Piotrek, który do Radomska na OPAL zawitał po raz drugi.

Rozstrzygnięcie konkursu piosenki nastąpi w sobotę po godz. 17 w czasie tzw. Wielkiego Finału. Wówczas na scenie przed publicznością zaprezentują się zespoły, które zajęły trzy najlepsze miejsca w swoich kategoriach - zuchy (6-10 lat), harcerze (11-15 lat), wędrownicy (16 i więcej lat) oraz open (zespoły spoza ZHP).

Konkurs piosenki jest zaledwie jednym z pięciu konkursów, które odbywają się w ramach XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL w Radomsku. Oprócz tego uczestnicy festiwalu rywalizują w konkursie recytatorskim, literackim, fotograficznym oraz plastycznym. Oficjalna strona festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.