Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7727 miejsce

OPAL 2010. Przesłuchania konkursu piosenki w kategorii "wędrownicy"

Zakończył się kolejny etap przesłuchań konkursu piosenki w ramach festiwalu OPAL. Tym razem śpiewali "wędrownicy" (czyli członkowie ZHP, którzy mają co najmniej 16 lat).

Występ 4 Radomszczańskiej Drużyny Harcerek / Fot. Paweł DudekW tej części przesłuchań wystąpiło 17 zespołów. Reprezentowały one różne drużyny harcerskie z całej Polski, m.in. z Katowic, Łodzi, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy też Jaworzna.

- Widziałam wszystkie występy odbywające się w ramach tej kategorii wiekowej na telebimie. Muszę przyznać, że poziom jest naprawdę wysoki - mówi Ania, harcerka z Radomska.

- Uważam, że najważniejsza jest dobra zabawa więc nie przejmuję się tym, które miejsce zajmę z moim zespołem - powiedział po występie Piotrek, który do Radomska na OPAL zawitał po raz drugi.

Rozstrzygnięcie konkursu piosenki nastąpi w sobotę po godz. 17 w czasie tzw. Wielkiego Finału. Wówczas na scenie przed publicznością zaprezentują się zespoły, które zajęły trzy najlepsze miejsca w swoich kategoriach - zuchy (6-10 lat), harcerze (11-15 lat), wędrownicy (16 i więcej lat) oraz open (zespoły spoza ZHP).

Konkurs piosenki jest zaledwie jednym z pięciu konkursów, które odbywają się w ramach XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL w Radomsku. Oprócz tego uczestnicy festiwalu rywalizują w konkursie recytatorskim, literackim, fotograficznym oraz plastycznym. Oficjalna strona festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.