Facebook Google+ Twitter

OPAL 2010. Urodzinowy tort z okazji 25-lecia festiwalu

W tym roku odbyła się jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL. Festiwal ma już 25 lat.

Urodzinowy tort wśród harcerzy / Fot. Marcin KałkaPierwsza edycja odbyła się 15 grudnia 1985 roku w sali widowiskowej Zakładów Przemysłu Meblarskiego im. "Gwardii Ludowej" w Radomsku. Rok później festiwal odbył się w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W 1987 roku OPAL odbył się dwa razy. W 1989 po raz pierwszy przyznano Nagrodę Druhny Rosi - dla najlepszego środowiska Harcerskiego z Hufca Radomsko.

W 1992 roku po raz pierwszy OPAL miał Swoją stylizację. Od tamtej pory co roku harcerze stylizują festiwal wedle wybranego wcześniej motywu przewodniego. W ciągu kilkunastu lat była to m.in. Unia Europejska, dziki zachód, wampiry, Harry Potter, wieś, Indianie, gala wręczenia Oskarów i inne.

Uczestnicy XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego OPAL / Fot. Marcin KałkaW 2010 roku hasło OPAL-u brzmiało "na piaskach czasu" i było ono nawiązaniem do wszystkich poprzednich edycji festiwalu.

Z okazji 25-lecia festiwalu nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego. Była to prawdziwa niespodzianka, gdy wszyscy uczestnicy festiwalu myśleli już, że zaraz pora wracać do swoich domów. Po tradycyjnym, kończącym festiwal wykonaniu "Ballady dla Druhny Rosi" nagle na halę widowiskową wjechał ogromny tort urodzinowy.

Uczestnicy festiwalu zaśpiewali "Sto lat" a następnie częstowali się tortem urodzinowym i składali sobie życzenia.

XXV Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL odbył się w dniach2-4 grudnia 2010 roku w Radomsku. W ramach imprezy odbyły się konkursy piosenki, recytatorski, literacki, fotograficzny oraz plastyczny a także imprezy towarzyszące. Oficjalna strona internetowa festiwalu znajduje się pod adresem www.opal.zhp.pl.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl objął patronat medialny nad XXV Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalem Artystycznym OPAL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.