Facebook Google+ Twitter

Opanowałem Gniew dzięki muzyce gospel i Sławomirowi Łosowskiemu

W plany moich tegorocznych wakacyjnych wojaży, wpisane było uczestnictwo w XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel "Camp Meeting", który odbył się od 15 do 19 sierpnia w Gniewie.

Zamek Gniew podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel "Camp Meeting" / Fot. Rafał Dębicki Tegoroczna edycja festiwalu została przeniesiona z Osieka pod mury okazałego zamku krzyżackiego w Gniewie. Jak można było usłyszeć, miasto Gniew będzie również gospodarzem przyszłorocznego już XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel. Informację taką na zakończenie tegorocznej imprezy z koncertowej sceny przekazała Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.

W programie sierpniowego przeglądu jego uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe, brali udział w warsztatach prowadzonych przez Gabrielę Gąsior, Rafała Rudawskiego, Ruth Waldron z Anglii, Bruce'a Davida Stevensa z USA oraz Petera Steinviga z Danii.

Chór Harfa z Kwidzyna / Fot. Rafał DębickiMieszkańcy Gniewu i przybyli goście mogli zobaczyć festiwalowe koncerty w miejscowym kościele pod wezwaniem św.Mikołaja oraz na scenie usytuowanej na placu Wzgórza Zamkowego w Gniewie. Festiwalowy program zawierał również koncerty poza miejscowe w Gdańsku, Malborku, Chojnicach, Wielu, Zblewie, Toruniu i Grudziądzu.
Podczas 3 koncertowych wieczorów pod zamkiem w Gniewie, można było zobaczyć gości specjalnych festiwalu. W piątek 17 sierpnia, na scenie pojawili się między innymi: etniczna formacja Ikenga Drummers, Mieczysław Szcześniak, obdarzony wspaniałym głosem, wybitny polski wokalista jazzowy Marek Bałata z kwartetem smyczkowym Cztery Kolory oraz na zakończenie Krzysztof Krawczyk ze swoim zespołem.

Gośćmi drugiego sobotniego koncertu był Grzegorz Wilk z towarzyszeniem chóru Harfa z Kwidzyna prowadzonego od lat pod dyrekcją Anny Głogowskiej-Firlej. Występujący z chórem Grzegorz Wilk, dał się już wcześniej poznać jako solista oratoriów dyrygenta Piotra Rubika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wojtas
  • Wojtas
  • 24.09.2012 21:00

Wyborny festiwal, wyborna relacja! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na kierowane pytania z przykrością oświadczam

... Nie udostępnię w sieci i nie kopiuję nagrań
z koncertu Sławomira Łosowskiego w Gniewie ... !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam artykuł z wielkim zainteresowaniem i podziwiam tak szczegółową relację z tej imprezy. Poczułam się tam obecna i chyba o to własnie autorowi chodziło. Naturalnie nie trzeba być znawcą muzyki Gospel aby artykuł czytać z przyjemnością. Serdecznie dziękuję za wprowadzenie mnie w szczegóły festiwalu. Pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.