Facebook Google+ Twitter

Opanowani obywatele, opanowany pożar pod Gdańskiem

Sześć wozów gaśniczych gasiło w środowe popołudnie ściółkę leśną pod Gdańskiem. Pierwszymi, którzy podjęli walkę z żywiołem, byli mieszkańcy Gdańska Kiełpina Górnego

Przed przyjazdem straży pożarnej. / Fot. Marian Łoziński– Akcja gaszenia ściółki trwała 2 godziny 44 minuty – mówi aspirant Socha z Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Na miejsce akcji zostały wysłane, niezależnie od siebie, wozy z Gdańska, Kartuz oraz OSP z Żukowa. Nie można przecenić też pomocy lokalnej społeczności, która aktywnie włączyła się w ratowanie lasu – dodaje aspirant.

Ta „lokalna społeczność” to trzej mieszkańcy Gdańska Kiełpina Górnego oraz leśniczy z Otomina.Pali się ściółka.  / Fot. Marian Łoziński
– O godz. 12.30 zadzwonił do mnie Przemek Czyszek, który podczas spaceru z psem w okolicy czarnego szlaku, nieopodal Otomina, zauważył tlącą się ściółkę. Zaalarmował straż pożarną, wykręcając nr 112 i zadzwonił do mnie po pomoc – relacjonuje Marian Łoziński. – Natychmiast z sąsiadem, Wojtkiem Jagodzińskim, zaopatrzeni w rękawice i koc gaśniczy pojechaliśmy we wskazane miejsce. Niezwłoczne, razem z leśniczym Krzysztofem Jakubiszakiem, przystąpiliśmy do gaszenia lasu. Paliło się suche poszycie i dolne gałęzie sporego, sosnowego zagajnika. Strażacy już na miejscu.  / Fot. Marian ŁozińskiPrzemek pobiegł w kierunku szlabanu, żeby naprowadzić we właściwe miejsce wozy strażackie. Kiedy zobaczyliśmy pierwszy wóz gaśniczy, odczuliśmy ogromną ulgę.

Las na obrzeżach Gdańska został uratowany. Przemysław Czyszek, Marian Łoziński, Wojciech Jagodziński i Krzysztof Jakubiszak, wykazali się wielkim opanowaniem i prawdziwie obywatelską postawą w chwili, gdy większość mieszkańców pobliskich osiedli, beztrosko wypoczywała w swoich ogrodach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

+:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobry news :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję, dzisiaj byłem w Kartuzach, Gdańsku i Gdyni :) Lubię Was !!! Pozdrowienia dla odważnych :) I oczywiście dla strażaków :) Good job !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wbrew pozorom w tegorocznym maju mamy najmniej wody w glebie i ściółce od dobrych kilkunastu lat. No bo powiedzmy sobie szczerze... ile razy porządnie popadało? Hm? Brawo Ewa! Witat OSP :P i PSP!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, brawo, brawo! Brakuje mi tylko zdjęcia, najlepiej tego młodzieńczego, co miałaś ostatnio w profilu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.