Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11812 miejsce

Opara: Trzy osoby przeżyły katastrofę. Graś: To brednie

Jakub Opara, urzędnik kancelarii Lecha Kaczyńskiego, w udzielonym radiu RMF FM wywiadzie , stwierdził, że 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku ambasador Turowski mówił o 3 osobach, które przeżyły katastrofę. "To bzdury i brednie" - komentuje wynurzenia Opary Paweł Graś, rzecznik rządu.

 / Fot. Stauffenberg, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:2010_Polish_Air_Force_Tu-154_crash_002.jpg&filetimestamp=20100413141716Jakub Opara, który dał się poznać jako jeden z bohaterów filmu "Mgła", opowiada w Kontrwywiadzie radia RMF FM, że 10 kwietnia dwaj ministrowie z rządu Donalda Tuska Paweł Graś i Tomasz Arabski mieli robić wszystko, by przy szczątkach ofiar nie dopuścić do spotkania premiera Tuska z Jarosławem Kaczyńskim. Wg Opary było to zadziwiające działanie zważywszy na okoliczności. Na dowód, iż to co mówi jest prawdą, Opara zadeklarował nawet badanie wariografem.

Urzędnik z kancelarii Lecha Kaczyńskiego ma też zastrzeżenia co do traktowania ciała Lecha Kaczyńskiego. "Największą pretensję mam do ambasady polskiej, która nie postarała się chociażby o jakiś symboliczny gest. Na przykład przykrycie zwłok pana prezydenta biało-czerwoną flaga". Zapytany przez prowadzącego wywiad, czy jako urzędnik kancelarii nie mógł sam zadbać o to odpowiada: "Możliwe, ale to był bardzo trudny dla nas wszystkich czas.[...]Dobrze. Wina rozkłada się proporcjonalnie".

Jakub Opara po 9 miesięcy od katastrofy opowiada też, że ambasador RP Turowski mówił o trzech osobach, które przeżyły katastrofę i karetki pogotowia zabrały je do szpitala w Smoleńsku.


Wystąpienie Opary skomentował Paweł Graś: "To bzdury i brednie. Jeśli pan Opara potrzebuje jakiegoś badania to raczej nie wariografem". Graś przypomina, że spotkanie premiera Tuska z Jarosławem Kaczyńskim nie doszło do skutku, bo otoczenie prezesa nie wyraziło nim zainteresowania. Zarzuty Jakuba Opary wg Grasia są absurdalne i "niewarte sądowych rozstrzygnięć" - mówił dziś w RMF FM Paweł Graś.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Agal
  • Agal
  • 19.02.2011 21:09

Gdzie Oni zginęli, bo na pewno nie w pokazanym miejscu "katastrofy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
  • JM
  • 25.01.2011 15:42

Słowa Grasia są tak warte jak i Tuska. Najpier powiedział że MAK nie do przyjęcia a w sejmie sie " z nim zgadza". Boi się własnego cienia i Ruska.
Ale Pisiaki im w sejmie dali popalić

Komentarz został ukrytyrozwiń
WA
  • WA
  • 18.01.2011 09:21

PRZESTANCIE SNUC DOMYSLY JAK BEDZIE ZAKONCZONE SLEDZTWO TO WTEDY BESDZIE WIADOMO A TERAZ NIE POTRZEBNIE SIE TYLKO NAKRECACIE CIERPLIWOSCI

Komentarz został ukrytyrozwiń
rol ol
  • rol ol
  • 15.01.2011 00:22

studenci plotkują-czy burdel w rządzie?-plotkują-minister nie ma jaj-dawno podałby się do dymisji lub premier-gdyby premierem był KACZYŃSKI
nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten
"KIEPSKI WYSTĘP"-porażka premiera,prezydenta,marszałków,posłówO,PSL,SLD-poza sejmem w
wyborach-rosjanie spowodowali wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy
rusek?,czy postradał rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie
rozumieją(ani ROSJANIE,ani POLSKI RZĄD,prezydent,...-co to ma wypadeik KASA? :-TOTALNA KOMPROMITACJA
władz,lot składa się z:wylotu i LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i
tam :NIEPRAWIDŁOWE KOMENDY DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE
SIĘ Z PRZEŁOZONYMI?,NACISKI,braki oświetlenia,podawanie złej wysokości,wycięty las,żle działaujące
przyrządy,lewa mgła?,...- były PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SUIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄa-dość oĄ dość opluwania POLSKISKI...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ela
  • Ela
  • 15.01.2011 00:01

Pamiętam dokładnie relację 10kwietnia około 11-stej w tvp-info że 3 osoby przeżyły i odwieziono je karetkami-trzema do szpitala.Nie pamiętam do jakiego więc może prestaniesz ruso i PO -filu obrażać pana Oparę!!!!Pewno coś z nimi "zrobiono"aby nie mieć świadków czegoś.Proste jak drut.Tą informację powtarzano kilkakrotnie.A słuch i rozum mam jeszcze dobre.Skądś miano tą informację,a pan Opara mógł jeszcze nawet nie wiedzieć o katastrofie,bo to była wolna sobota.Ale niektórzy ulegają manipulacjom.To świadczy o ogólnej degrengoladzie mózgów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
grazyna dudek
  • grazyna dudek
  • 07.01.2011 23:11

dziwie sie ze wszystkim przeszkadza PIS przeciez PO ma wszystkie atuty w reku wiec o co chodzi? zamiast zajac sie glupotami jakie nasz rzad popelnia, wiekszy podatek, podwyzki dla emerytow o 60 zl., dodatek pielegnacyjny zwiekszony o 3 zl.co ze skladkami na przyszle emerytury gdzie sa nasze pieniadze? upadek PKP ale nie ministra ,wyprzedaz Polski do ostatniej wierzby ,nawet po smierci pogrzeb w tekturowej trumnie bo dodatek mniejszy o polowe.Za to mamy wiecznie usmiechnietego Prezydenta z rodowodem i Premiera grajacego w pilke a co do wiadomosci to pierwsze komunikaty w telewizji podawaly ze uratowano 3 osoby, no to kto to przekazal?

Komentarz został ukrytyrozwiń
V KOLUMNA
  • V KOLUMNA
  • 07.01.2011 22:58

MAMY XXI WIEK I NEANDERTALCZYKOW MIALO JUZ NIEBYC BO TV BO INTERNET BO POSTEP I EDUKACJIA...ALE JEDNAK SIE ODRODZILI WE WTORNYM ANALFABETYZMIE SKORO ZAPRZECZAJA FAKTOM A CO GORSZA NAUCZYLI SIE WYLACZNIE POWTARZAC LECZ JUZ NIE ANALIZOWAC!!! CIEMNY TO NAROD KTORY JABLKA OD DYNI NIE POTRAFI ODROZNIC!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
~ ailisa
  • ~ ailisa
  • 07.01.2011 19:54

co do spotkania w Smoleńsku to myślę że Kaczyński ozczekiwał Bóg wie czego, nie był gotowy na spotkanie z Premierem rządu, nie był gotowy na spotkanie z Premierem Rosji , on nigdy nie był nie jest i nie będzie nna spotkanie ztymi co stoją wyżej. Dopiero gdy proszkami uśpili w nim nienawiść i podłośc przemówil do Rosjan. Takich ludzi jak on unikajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
~ ailisa
  • ~ ailisa
  • 07.01.2011 19:44

jestem ciekawa gdzie to będą ruszać- tyle glupoty ż w głowie si eę nie mieści, już ruszyliśmy w dobrą stronę Mamu premiera, preydenta z demokratycznych wyborów- idziemy w dobrą przyszłość, zapraszamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
  • bob
  • 07.01.2011 18:38

Kolejne brednie upowszechniane przez pisiaków nagle odzyskujących pamięć to celowa gra tej sekty ,aby stale istnieć w mediach i siać zamęt w kraju .