Facebook Google+ Twitter

Oparzenia słoneczne, czy inne czynniki?

Na plażach morza Bałtyckiego spotyka się często ludzi oparzonych ale objawy nie są takie jak dawniej bywało. Czy powodem jest Słońce, czy gazy bojowe z II Wojny Św., składowane na dnie Bałtyku?

Oparzenia słoneczne

Obecnie u wielu ludzi kąpiących się w morzu Bałtyckim występują objawy oparzeń na skórze, odbiegające wyglądem od tych, które występowały około trzydzieści lat temu.

Należy zastanowić się, co może powodować takie zmiany? Czy to poszerzona dziura ozonowa w atmosferze nad biegunem północnym Ziemi, czy jakieś inne czynniki na to wpływają?

Odpowiednie służby powinny się tym natychmiast zająć.

Pod koniec II Wojny Światowej i po jej zakończeniu, zatopiono wiele tysięcy ton gazów bojowych, magazynowanych w metalowych beczkach. Główne składowisko tych środków chemicznych znajduje się wokół wyspy Bornholm i na morzu Północnym, pomiędzy Wielką Brytanią a Norwegią.

Pojemniki w których zawarte są toksyny, przez długi okres przechowywania skorodowały na wskutek działania wody morskiej i substancje zaczynają się wydostawać do środowiska morskiego.

Na morzu Bałtyckim głównie iperyt, z powodu długiego przechowywania zestalił się w bryły, które swobodnie unoszą się na wodzie w postaci brył. Sam byłem świadkiem, kiedy taka bryła iperytu, wielkości piłki nożnej kołysała się przy brzegu a nieopodal bawiły się dzieci.

Należy zastanowić się, czy sprawę zamieść "pod dywan", czy znaleźć można na to jakieś rozwiązanie? Mamy obecnie lepiej rozwinięte takie nauki jak chemia i fizyka. Może znajdzie się jakiś sposób aby te trucizny posłużyły na surowiec do dalszej produkcji jako nieszkodliwy lub też na jego neutralizację?

No, tylko że obecnie trudno rozwiązać problem grecki, więc ten musi poczekać? A jak terrorystom przyjdzie do głowy podłożyć ładunki wybuchowe w te składowiska broni chemicznej?! A miejsca są ustalone?!
To ile populacji europejskiej może wtedy zginąć?!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki za komentarz. Zgadzam się w 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, problemów na kuli ziemskiej jest bardzo dużo i nie wiadomo który jest ważniejszy.
Zgadzam się, że jest to duże zagrożenie dla środowiska. Czy oparzenia słoneczne mają z tym związek? Są różne uwarunkowania, które powodują wzmożoną wrażliwość na słońce, jednym z nich są niektóre leki, choroby jak np. alergie itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.