Facebook Google+ Twitter

Opel nie będzie sprzedany. W Gliwicach radość

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2009-11-04 13:41

Informacja, że Rada Dyrektorów General Motors postanowiła nie sprzedawać Opla kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum Magna, poprawiła nastroje pracowników gliwickiej fabryki Opla.

- Może nie ma hurraoptymizmu i skakania pod sufit, bo nadal przyszłość jest niepewna, ale obawy są nieco mniejsze - mówi Mirosław Rzeźniczek, wiceprzewodniczący szef zakładowej "Solidarności" w gliwickim zakładzie.

- Problem z Magną polegał na tym, że konsorcjum nie chciało dać gwarancji, że nasz zakład będzie nadal funkcjonował. Obawialiśmy się, że po przejęciu Opla przez Magnę fabryka w Gliwicach zostanie w ciągu najbliższych kilku lat zlikwidowana. To, że Opel pozostanie w GM daje nadzieję, że ekonomia zwycięży nad polityką i gliwicka fabryka, która jest najbardziej efektywnym zakładem Opla w Europie przetrwa trudne czasy i znów będzie się rozwijać - dodaje Rzeźniczek.

Od początku kryzysu na rynku samochodowym w związku z drastycznym obniżeniem produkcji pracę w gliwickiej fabryce i w firmach kooperujących straciło w około 1000 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.