Facebook Google+ Twitter

Opel zamyka czasowo część fabryk w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 11:02

Niemiecki koncern samochodowy Opel postanowił czasowo zamknąć swoje zakłady w Bochum i Eisenach. Konieczność ograniczenia produkcji wynika ze zmniejszonego popytu na samochody.

Zarząd koncernu poinformował, że w tym tygodniu wstrzymał produkcję w zatrudniającym pięć tysięcy osób zakładzie w Bochum. W najbliższy poniedziałek na trzy tygodnie staną taśmy produkcyjne w Eisenach. Tam Opel zatrudnia tysiąc ośmiuset pracowników.

Koncern zapewnia, że żaden z zatrudnionych nie straci pracy. Muszą oni liczyć się jednak z niewielkimi obniżkami płac. Opel zapowiedział ponadto, że zamierza ograniczyć produkcję również w zagranicznych filiach w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie klientów w Europie Opel zmuszony jest wyprodukować do końca roku o 40 tysięcy samochodów mniej niż pozwalają na to moce produkcyjne.

Spadek popytu na samochody dotknął też innych producentów. O konieczności ograniczeni produkcji lub zamiarze czasowego zamykania zakładów informowały już wcześniej BMW, Mercedes, Skoda i Seat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.