Facebook Google+ Twitter

Opel zwolni 10 tysięcy pracowników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 21:17

Amerykański koncern General Motors zamierza zwolnić w należących do niego europejskich zakładach Opla około 10 tysięcy pracowników. Taką informację przekazał wiceprezydent GM John Smith.

Podczas telekonferencji Smith powiedział, że taka skala zwolnień zapewni Oplowi długotrwałą rentowność. Dodał, że podobna propozycja znajdzie się w strategii restrukturyzacyjnej dla Opla, nad którą pracuje jego amerykański właściciel.

General Motors chce ją jak najszybciej przedłożyć rządom europejskich krajów, w których znajdują się zakłady Opla. - Mamy nadzieję, że rząd federalny, kiedy się z nią zapozna, poprze ją w równym stopniu jak rządy Hiszpanii, Polski i Wielkiej Brytanii - powiedział Smith, odnosząc się do krytycznego stanowiska Berlina wobec decyzji General Motors o nie sprzedawaniu Opla.

Wiceprezydent GM stwierdził, że planowana przez koncern skala zwolnień nie odbiega od oferty inwestycyjnej złożonej przez kanadyjsko-rosyjskie konsorcjum Magna-Sbierbank, popieranej przez niemiecki rząd.

We wszystkich koncepcjach chodzi o redukcję kosztów działalności Opla o 30 procent - dodał Smith. Niemiecka spółka zatrudnia w Europie ponad 50 tysięcy pracowników, z czego niespełna połowę w zakładach w Niemczech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.