Facebook Google+ Twitter

Open'er Festival 2010 - pierwsze informacje

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-23 09:29

Kolejna, dziewiąta edycja festiwalu muzycznego Open'er Festival odbędzie się między 1 a 4 lipca 2010 roku w Gdyni, na terenie lotniska Babie Doły. Znamy już pierwszych wykonawców!

 / Fot. commons.wikimedia.comZnamy już cztery gwiazdy, które uświetnią Open'er w tym roku. Jako pierwszy, na początku grudnia ogłoszony został Pearl Jam, w połowie stycznia - Kasabian, a przedwczoraj - Tinariwen i Mando Diao. Kolejni artyści ogłaszani będą co tydzień, dwa - aż do maja - czerwca. Następny(ni) już za dwa tygodnie, na antenie radiowej Trójki. Tegoroczne ceny biletów to: karnet 3-dniowy bez pola namiotowego - 290 zł, 4-dniowy bez pola - 350 zł, 3-dniowy z polem - 330 zł, 4-dniowy z polem - 390 zł. Bilety jednodniowe kosztują 155 zł. Bilety można nabyć drogą elektroniczną oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro i Eventim.

Open'er Festival to jeden z największych muzycznych festiwali w Europie. Odbywa się od 2002 r., pierwsza edycja była w Warszawie, a od 2003 r. festiwal rezyduje w Gdyni. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art, natomiast sponsorem głównym festiwalu - producent piwa Heineken. W ciągu ostatnich edycji, festiwal skupił największe gwiazdy muzyki - takie jak: The Chemical Brothers, Massive Attack, The White Stripes, Placebo, Bassement Jaxx, Björk, Beastie Boys, Muse, The Roots, Róisín Murphy, Editors, Lily Allen, Kings of Leon, The Prodigy, The Kooks, The Gossip, Moby, Arctic Monkeys i wielu, wielu innych.

W tym roku, pierwszym istotnym faktem jest, że Open'er Festival otrzymał prestiżową nagrodę dla najlepszego dużego europejskiego festiwalu w ramach pierwszej edycji European Festival Awards, pokonując tak znane festiwale jak Glastonbury, Rock Werchter, czy Roskilde.
"To było naprawdę niesamowite. Parę chwil temu odebraliśmy w Grand Theatre w Groningen w Holandii nagrodę za najlepszy festiwal w Europie w kategorii Best Major Festival. Sama gala była dla nas niezwykle emocjonująca i zaskakująca - wszystko układało się zgodnie z oczekiwaniami i przewidywaniami, aż do momentu finału, kiedy okazało się, że to Open’er zdobył najważniejsze
wyróżnienie. Było to zaskoczenie dla całego festiwalowego świata. A my po prostu jesteśmy bardzo szczęśliwi, dumni i dziękujemy wszystkim uczestnikom i fanom festiwalu. To nasz wspólny, europejski sukces!”- mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Art.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.