Facebook Google+ Twitter

Open'er Festival 2015: Kasabian gwiazdą festiwalu. Zespół zagra w Gdyni 4 lipca

Znamy już pierwszego headlinera przyszłorocznego Open'era. Na scenie w Gdyni wystąpi brytyjski zespół Kasabian.

 / Fot. Fot. Chris Worden CC BY 2.0Kolejna edycja Open'era zaplanowana jest na dni 1-4 lipca 2015 roku, w tym samym miejscu, gdzie odbywa się już od kilku lat: na wojskowym lotnisku w Gdyni. Niedawno poznaliśmy pierwszych wykonawców. Na scenie wystąpią: St. Vincent, Jonny Greenwood i zespół Alt-J.

Czytaj więcej: Open'er Festival 2015: Poznaliśmy pierwszych wykonawców. W Gdyni wystąpią St. Vincent, Jonny Greenwood i zespół Alt-J

Wiemy już kto dołączy do tego grona. Pierwszą gwiazdą festiwalu ma być brytyjski zespół Kasabian, czyli wokalista Tom Meighan, gitarzysta/wokalista Sergio Pizzorno i perkusista Ian Matthews. Zaczęli grać wspólnie w 1997 roku w Leicester. Nagrywanie debiutanckiego albumu zajęło im kilka lat, ale warto było czekać: imienny debiut z 2004 roku zapoczątkował trwającą do dziś dobrą passę zespołu, przynosząc zadziorne "Processed Beats", "Reason Is Treason" i "Club Foot". Drugi album, "Empire", podtrzymał miłość do zespołu fanów The Stone Roses czy Oasis i zadebiutował na "jedynce" brytyjskiej listy przebojów. Ten sukces powtórzyła trzecia płyta, "West Ryder Pauper Lunatic Asylum", której sztandarowy singiel "Fire" został nawet użyty jako hymn Premier League. Mimo zmian w stylistyce i składzie, album był sukcesem, który dało się zmierzyć miejscem na krótkiej liście Mercury Prize, nagrodami magazynu Q i Brit Awards.Kolejny album nagrany z producentem Danem The Automatorem, "Velociraptor", z 2011 roku sygnalizował przejście zespołu do kolejnego etapu. Odpowiednim dla nich miejscem stały się areny czy najbardziej prominentne miejsca w line-upach wielkich angielskich festiwali. Nie tracąc na popularności, w 2014 roku Kasabian pozwolili sobie na ekscentryczne wydawnictwo, na którego różowej okładce widać było jedynie napisane czasy trwania piosenek. Zespół sam malował je na ścianie swojego studia projektowego w Londynie. Album (czwarty z rzędu!) znalazł się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy, a magazyn NME obwołał niedawno Kasabian grupą roku - czytamy na stronie opener.pl.

Early Bird Tickets są już w sprzedaży. Karnet 4-dniowy w cenie 450 zł i karnet 4-dniowy + pole namiotowe w cenie 530 zł. Cena obowiązuje do 15 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.