Facebook Google+ Twitter

Open'er Festival 2015: Poznaliśmy pierwszych wykonawców. W Gdyni wystąpią St. Vincent, Jonny Greenwood i zespół Alt-J

Kolejna edycja Open'era zaplanowana jest na dni 1 - 4 lipca 2015 roku, w tym samym miejscu, gdzie odbywa się już od kilku lat: na wojskowym lotnisku w Gdyni. W sprzedaży jest już pierwsza pula karnetów.

 / Fot. Fot. Jason Persse (CC BY-SA 2.0)Alt-J, Johnny Greenwood & London Contemporary Orchestra oraz St. Vincent - to pierwsi ujawnieni artyści, którzy wystąpią na przyszłorocznym festiwalu Open'er w Gdyni.

Alt-J, brytyjska formacja, która miejsce w muzycznych encyklopediach zapewniła sobie debiutanckim "An Awesome Wave", miała wszelkie powody, by spocząć na laurach. Ale wydaje się, że w roku 2014 Alt-J powrócili silniejsi i pewniejsi swoich muzycznych wyborów. "This Is All Yours" zebrało świetne recenzje, album zadebiutował na pierwszym miejscu UK Top 40 i zyskał nominację do nagrody Grammy dla najlepszego albumu z muzyką alternatywną - czytamy na opener.pl.

Zobacz także: Muse i The Chemical Brothers gwiazdami przyszłorocznego Orange Warsaw Festiwal

Johnny Greenwood, gitarzysta zespołu Radiohead, dał się poznać również jako świetny kompozytor muzyki filmowej i współczesnej. Na festiwalu wystąpi wraz z London Contemporary Orchestra. Wykonają program, na który złożą się fragmenty kompozycji Greenwooda powstałych na potrzeby filmów "Aż poleje się krew", "Mistrz" i "Norwegian Wood" oraz prace klasyków muzyki współczesnej: Philipa Glassa, Michaela Gordona oraz Xenakisa.

Z kolei St. Vincent nagrała cztery znakomite płyty, z których ta najnowsza - "St. Vincent" - znalazła się na pierwszym miejscu albumów roku 2014 wg tygodnika NME. Współpracowała z takimi artystami jak: David Byrne, Bon Iver czy grupą Swans.

Early Bird Tickets są już w sprzedaży. Karnet 4-dniowy w cenie 450 zł i karnet 4-dniowy + pole namiotowe w cenie 530 zł. Cena obowiązuje do 15 stycznia.

Więcej na: www.opener.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.