Facebook Google+ Twitter

Open'er to istne arcydzieło: Renton, Arctic Monkeys, Basement Jaxx

Festiwal jest rekordowy pod każdym względem - mówił dziś organizator tegorocznego Open'era. Renton, Arctic Monkeys i Basement Jaxx to zespoły, które gromadziły dotąd największą publikę.

Wokalista brtytyjskiej grupy Arctic Monkeys Alex Turner podczas koncertu na Open'er Festival w Gdyni. / Fot. PAP/Adam Warżawa2 lipca 2009, czwartek
Pierwsze koncerty zaczęły się już o 17, równocześnie na dwóch scenach: Tent Stage (zespół: Old Time Radio) oraz Burn Beat Stage (zespół: Sorry, Ghettoblaster). Widziałem jak kilkaset osób bawiło się przy Ghettoblasterze, który miał chyba na celu rozruszać i tym samym przygotować ludzi do większych koncertów. Poniżej podaję linki do charakterystyk opisywanych zespołów.

O godzinie 20 na scenę główną (Main Stage) wyszli panowie w krawatach nazywający się Renton. Był to pierwszy większy występ na Open'erze, więc nie dziwne, że część osob została w namiotach, a część tak naprawdę leżała (spała?). Koncert dali średni, pozwolę sobie ocenić go na 3 w skali 1 - 10. Jak sami mówili, był to ich "pierwszy koncert przed tak wielką publiką". Następne na pewno porwą tłumy na nogi.

Po 21 nastąpiło krótkie spotkanie organizatora HOF z dziennikarzami. Dowiedzieliśmy się od Mikołaja Ziółkowskiego - głównego organizatora, że Open'er 2009 to istne arcydzieło. Od poprzednich ośmiu edycji różni się tym, że teraz jest 7 scen, festiwal odbywa się o dzień dłużej, jest dwa razy więcej artystów zagranicznych, łącznie bawi się ponad 60 tys. osób, a we wszystkim pomaga jeszcze pogoda, która jest słoneczna.

Punktualnie o 22 na scenę wszedł zespół o wdzięcznej nazwie Arctic Monkeys. "Hello" wypowiedziane przez wokalistę Alexa Turnera spowodowało pisk i ryk wśród publiczności. Przedstawienie się zaczęło. Chociaż sam nie znam tego zespołu, żadnej jego piosenki - to muszę przyznać, że naprawdę dobrze się bawiłem. Gra świateł w rytm muzyki zdecydowanie pobudzała do tańczenia. Warto wspomnieć, że by to pierwszy występ tego zespołu w Polsce. Koncert oceniam na 6/10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 06:29

Właściwie to chyba zbieżność interesów z portalem obywatelski co widać po rozbudowanej zajawce w prawym górnym rogu...
Portal obywatelski......;]
Tak mi się wydaje, że wydawany dziennik pada i portal się "usamodzielnia".
Dowodem te przypadkowe linki do akcji NIVEA na super mężczyznę....i to co wyżej....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 06:24

Jak się jedzie to trzeba gdzieś nocować, to takie dziwne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.07.2009 09:23

Opener to istne arcydzieło...bez wątpienia reklamy, w sumie bardzo dobrze, że niesie radość żywym....podprogowo przekazując uwielbienie marki.
Więc bez przesady z tą misją.
Ciekawe jakie by były '' tłumy'', jakby trzeba było zapłacić ?
Chleba i igrzysk!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.