Facebook Google+ Twitter

Open'er to nie tylko muzyka

O tym, że Open'er, jest festiwalem muzycznym, tego nie trzeba mówić. Na Heinekenie ważny jest nie tylko zmysł słuchu, ale i wzroku, o czym starają się przekonać widzów organizatorzy tworząc specjalną strefę Alter Space.

Alter Space - teatr, sztuki wizualne, awangardowa muzyka, performance, wystawy. Wszystko to planowane jest jako uzupełnienie dla muzycznej strony festiwalu.

TEATR


Teatr A3: "Zmysły"
Teatr A3, jak sam podaje, wywodzi się z najlepszych aktorskich doświadczeń lidera grupy, Darka Skibińskiego, z inspiracji twórczością Tadeusza Kantora, metody Stanisławskiego, malarstwa Nowosielskiego, Boltańskiego, ze starych szkiców i rycin.

Opener 2009 / Fot. www.opener.pl/Alter ArtJustLanded: "JustSolarPowered"
Kto ceni lipcowe teatry uliczne w Warszawie, ten będzie rad. JustLanded to multimedialny performance łączący muzykę, taniec i teatr, a także ekscwentryczny pokaz mody, co daje kosmiczny sopektakl. Połączenie punkowych strojów ze scenografią a’la wczesene filmy sci-fi.

Teatr Formy: "Babel"
Teatr Formy z Wrocławia wystąpi ze spektaklem tanecznym „Babel”. Budowanie przez artystów gigantycznej wieży ma być symbolem biblijnej niemożności porozumienia się.

WYSTAWY


Marcin Maciejewski i Jan Pieniążek odpowiedzialni będą za wystawienie w przestrzeni festiwalowej projektów, które gościły już w Warszawie. „Czuwanie” - szereg piesków preriowych zapatrzonych w konkretne, ważne punkty przestrzeni festiwalu symbolizować ma zapewne impresje autora na temat kultu. „Bardziej stożek niż piramida” to geometryczne kompozycje które rok temu można było oglądać na placu Konstytucji. Mariusz
Maciejewski, którego wykonane z metalu bryły można było oglądać m.in. w Warszawskim Centrum Olimpijskim, przywiezie ze sobą również interaktywną rzeźbę „Pomnik dla przechodnia” pomyślany jako cokół na który każdy może wejść.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.