Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19888 miejsce

Opera zwiększa bezpieczeństwo użytkowników internetu. Udostępnia usługę VPN w swojej przeglądarce

Problem prywatności i bezpieczeństwa jest dla wielu użytkowników internetu coraz ważniejszy. Opera Software udostępniła w swojej przeglądarce usługę VPN.

 / Fot. TBIT/CC0 Public DomainVPN (virtual private network lub po polsku: wirtualna sieć prywatna) - to w dużym uproszczeniu rodzaj prywatnego tunelu w publicznej sieci. Dzięki szyfrowaniu zwiększa się poziom użytkownika takiego rozwiązania.

Firma Opera Software wypuściła właśnie aktualizację, która umożliwia korzystanie z VPN zupełnie bezpłatnie i bez konieczności zakładania i logowania się do konta. Póki co taka opcja dostępna jest w przeglądarce dla deweloperów, ale pojawi się również w stabilnej wersji Opery.

Jeżeli włączymy tę opcję w ustawieniach przeglądarki w pasku adresu zobaczymy stosowną ikonkę oraz możliwość sprawdzenia, jak dużo danych przesłaliśmy przez VPN.

Opera oferuje szyfrowanie 256-bitowym kluczem. Usługa zastępuje adres IP użytkownika i utrudnia śledzenie lokalizacji i identyfikację komputera - podaje TheNextWeb. Użytkownik może też wybrać lokalizację serwerów. Do wyboru są trzy kraje: Kanada i Stany Zjednoczone i Niemcy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.