Facebook Google+ Twitter

Operacja budowlana, jakiej jeszcze nie było

Zdemontowane torowisko tramwajowe,zdemontowane barierki i lampy. Wszystko po to, aby po specjalnych szynach przetoczyć stary most Rocha na drugą stronę mostu Mieszka. Widok przetaczającego się mostu po moście, przyciągnął tłumy Poznaniaków

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Operacja zaczęła się w sobotnie popołudnie. Fot. Piotr May
Operacja zaczęła się w sobotnie popołudnie. Fot. Piotr May

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

+;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"najbardziej na tej przeprawie zyskają turysci którzy Katedre traktują jako jeden z podstawowych przystanków w Poznaniu" tak powinno brzmieć ostatnie zdanie. :-) Dlaczego mam możliwość usuwania komentarzy innych a nie mam możliwości edycji swojego :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko i inni ciekawi nie z Poznania: ;-) W skrócie: Był sobie most Rocha. I ten most się rozpadał. Nie wytrzymywał ruchu miejskiego a do tego władze myślały żeby puścić przez niego ruch tramwajowy. No więc. Znalazły się pieniążki. Most Rocha został całkowicie zbudowany od nowa. Położono też na nim tory tramwajowe. Stary most początkowo chciano pociąć i oddać na złom, jednak ktoś wpadł na pomysł: Był sobie kiedyś most łączący Katedre z pobliską dzielnicą i nazywał sie Cybiński. Było to daaaaawno daaaawno temu. Może by tak to, co zostało z mostu Rocha starego wykorzystać ? Jako że my Poznaniacy słyniemy z gospodarności tak zrobiliśmy. Na przeszkodzie do miejsca mostu Cybińskiego stał Most Mieszka który właśnie został pokonany. Nowy most Cybiński będzie pieszo/rowerową przeprawą. Wg mnie, najbardziej na tej przeprawie zyskają turyści którzy Katedre traktują jako jeden z podstawowych miejsc odwiedziń w Poznaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a czy ja mogę spytać Poznaniaków, po co właściwie wykonano tę całą operację? albo dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ po prostu Dziennikarsko - obywatelska robota :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dzięki, Piotrze. Byłam bardzo ciekawa, czy ktoś nam to pokaże. :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyszku. Zostawcie ten Palac w spokoju! Naprawde to jest symbol Warszawy i zupelnie nie rozumiem czemu go ktokolwiek chce zliwkidowac :) Czy to wazne jak powstal? wazne ze jest. Jest symbolem Wawy i nic tego nie zmieni. Warszawa jest generalnie brzydkim miastem (mieszkalem rok w Wawie wiec wiem co mowie) Palac Kultury to obok starowki takie miejsce przy ktorym warto sie zatrzymac i zrobic sobie fotke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2007 18:38

Może by nam Poznaniacy wytoczyli z centrum Wsiawy Pac Qltury i Nauki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wow. Zaskakujące! Nie spodziewałbym się, że można takie gimnastyki z tonami stali robić. + za uchwycenie "na gorącym uczynku" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czego to ludziska nie wymyślą, naprawdę skomplikowana operacja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.