Facebook Google+ Twitter

"Operacja Geronimo". O tym, jak Amerykanie zlikwidowali bin Ladena

38 minut. Tyle trwała "Włócznia Neptuna", akcja amerykańskiej jednostki specjalnej, SEAL Team Six w Pakistańskim Abbottabadzie. Z 1 na 2 maja 2011 r. operatorzy z SEALs zastrzelili ówczesnego nr1 wśród terrorystów, Osamę bin Ladena.

Zdjęcie na okładce – MIL pictures by Tom Weber/The Image Bank/Getty Images/Flash Press Media / Fot. Okładka książkiWraz z saudyjskim terrorystą śmierć poniósł jego syn Chalid oraz kurier Abu Ahmed al-Kuwajti z żoną. Ranna została najmłodsza z żon Osamy bin Ladena, Amal.

Książka Chucka Pfarrera "Operacja Geronimo", to w głównej mierze zbiór przekazów, jakie autor uzyskał od samych uczestników akcji, żołnierzy elitarnej SEAL Team Six. Zadaniem operatorów, jak autor określa członków z SEALsu, pod kryptonimem "Włócznia Neptuna", było opisanie historii "operacji, która doprowadziła do zabicia Osamy bin Ladena. To również historia samych operatorów SEAL, onieśmielających wyzwań, przed jakimi stawali oraz nieustannie zmieniającego się zagrożenia ze strony Osamy bin Ladena i jego diabelskiego nasienia, Al-Kaidy".

Czytelnik może zapytać, skąd w książce znajdujemy tyle szczegółów, nie tylko z majowej nocy w Abbottabadzie, lecz także z historii jednostki specjalnej US Army Special Forces, zielonych beretów. To właśnie z tej formacji, powołanej w 1961 r. przez prezydenta Johna F. Kennedy’ego, w 1980 roku utworzono SEAL Team Six.

Otóż Chuck Pfarrer to były członek tej elitarnej grupy, który dzięki znajomości środowiska i niedawnych partnerów z oddziału, mógł z nimi rozmawiać. Uzyskał informacje od bezpośrednich uczestników wydarzeń zakończonych likwidacją saudyjskiego milionera, terrorysty, Osamy bin Ladena. Stąd też otrzymujemy do rąk lekturę, zawierającą niemalże bezpośrednią relację członków "elity wśród elit". Niemalże, gdyż jest rzeczą zrozumiałą, że pewne "arkana sztuki" działań Teamu Six, jak również posiadany przez nich sprzęt i broń, okryte są tajemnicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dugi
  • dugi
  • 17.01.2012 19:10

Jest tyle polemiki w tym temacie, że z niecierpliwością czekam na opinie i komentarze a będą, na pewno będą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.