Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12727 miejsce

Operacja Inherent Resolve. Mińsk Mazowiecki - Kuwejt - Irak

Na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego pożegnano dziś żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego, którzy do 31 grudnia br. będą pełnić służbę poza granicami Polski.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPolski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie zostanie użyty na mocy podpisanego w dniu 17 czerwca 2016 r. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę postanowienia o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve.
Obejmuje150 żołnierzy i pracowników wojska w Kuwejcie i 60-osobowego PKW w Iraku.

Główne siły kontyngentu tworzy komponent powietrzny, cztery samoloty F-16 wyposażone w zasobniki rozpoznawcze DB 110  / Fot. Jerzy Kirzyńskiwykorzystujące elektrooptyczne, wielozadaniowe systemy rozpoznania obrazowego dostosowane do prowadzenia obserwacji w szerokim przedziale wysokości lotu, tak z dużej, jak i z małej i średniej odległości lub z przelotem nad celem na niskiej wysokości.

Aparatura umożliwia zarówno przeszukiwanie dużego obszaru jak i przeszukiwanie wzdłuż obiektów liniowych, śledzenie pojedynczych celów, a także wykonywanie ich trójwymiarowych obrazów.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiOperacja Inherent Resolve jest operacją wojskową prowadzoną w ramach koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim, na podstawie artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, jak również na prośbę rządu Iraku.

W skład kontyngentu w Republice Iraku wejdą siły wydzielone z Wojsk Specjalnych. Do ich głównych zadań należeć będzie doradztwo i szkolenie sztabów oraz pododdziałów specjalnych sił zbrojnych Iraku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.