Facebook Google+ Twitter

Operator dźwigu rażony przez piorun - ćwiczenia strażackie w Łodzi

W dźwig znajdujący się na budowie biurowca w Łodzi uderzył piorun. Jego operator został ciężko ranny i jest nieprzytomny. Na pomoc wyruszyli strażacy, którzy bezpiecznie zwożą rannego na dół.Na szczęście to tylko ćwiczenia strażackie.

W ćwiczeniach brali udział strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi / Fot. Piotr DrzewieckiPowyższy scenariusz wydaje się być bardzo realny, na szczęście to tylko ćwiczenia, które w sobotnie przedpołudnie odbyli Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - W sprawnym przeprowadzeniu akcji pomagał nam miniaturowy bezzałogowy helikopter oraz latający robot przypominający statek kosmiczny – obydwa wyposażone w kamerę telewizji przemysłowej.

Ćwiczenia odbywały się na 55-metrowym dźwigu. / Fot. Piotr DrzewieckiObraz z kamery jest przesyłany na stanowisko dowodzenia, z którego strażak dowodzący akcją może bez problemu kierować akcją – mówi mł. kpt. Dariusz Stańczak, dowódca jednostki ratowniczo - gaśniczej przy ul. Pojezierskiej.

W ćwiczeniach pomagał helikopterek i robot, które filmowały akcję i na bieżąco przekazywały obraz do dowodzącego akcją. / Fot. Piotr DrzewieckiDo rannego operatora ponad 50-metrowego dźwigu wspięło się po drabinie trzech strażaków-ratowników, którzy po wstępnym opatrzeniu poszkodowanego, zwieźli go na noszach w bezpieczne miejsce.

Ranny operator dźwigu został zwieziony na linie wraz z jednym ze strażaków / Fot. Piotr DrzewieckiĆwiczenia odbyły się na budowie biurowca Green Horizon przy Rondzie Solidarności w Łodzi. - Biorąca udział w ćwiczeniach grupaw wysokościowa jest jedyną tego typu jednostką działająca w Łodzi i jedną z trzech funkcjonujących w Polsce. Często odbywamy ćwiczenia, które szkolą nasze umiejętności, by móc lepiej działać w sytuacjach realnych akcji - dodaje mł. kpt. Stańczak. Latające nowinki techniczne łódzcy strażacy testowali po raz pierwszy. Jeśli się sprawdzą, staną się pomocne podczas prawdziwych akcji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"miniaturowy bezzałogowy helikopter oraz latający robot przypominający statek kosmiczny"

trzeba przyznać, że nasza Straż ma dostęp do naprawdę nowoczesnej technologii. Jestem pod wrażeniem.
Miło też naprawdę przeczytać taki pozytywny artykuł zawierający konkretne informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.