Facebook Google+ Twitter

Operowe Karaoke w łódzkim Teatrze Wielkim

W repertuarze znalazły się najsłynniejsze i najpiękniejsze arie, m.in. "Habanera", "Ten zegar stary", "Twoim jest serce me", "Nessum Dorma" czy pieśń "Przetańczyć całą noc". Nawet laik mógł więc rozpoznać niektóre melodie.

Teatr Wielki w Łodzi (Polska) / Fot. Lestat (Jan Mehlich)Na wydarzenie przybyły tłumy ludzi w każdym wieku, od uczniów, przez studentów, po emerytów. Okazało się to mieszanką wybuchową. Publiczność szalała! Żywo reagowała, śmiała się, hojnie nagradzała występy gromkimi brawami (kilkukrotnie nawet wywołując bisy), a także aktywnie włączała się w śpiewanie. Tylko kiedy pytano, kto chciałby zaśpiewać jakąś arię, zapadała cisza. Z jednym wyjątkiem! Młody mężczyzna sam zgłosił się do wykonania "Habanery", tym samym rozpoczynając koncert.

Również prowadzący stanęli na wysokości zadania: Patrycja Krzeszowska i Przemysław Rezner,
byli dowcipni i błyskotliwi. Interakcja między nimi a publiką była bardzo dobra.

Operowe karaoke to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Rządzi się swoimi prawami, więc wykonawcy śpiewali z pamięci. A widownia mogła wspomagać artystów, dzięki tekstom wyświetlanym na wielkim ekranie.

- Przyszłam tu z moją sąsiadką, dobrą koleżanką. Obydwie lubimy operę, nawet zastanawiałyśmy się nad wystąpieniem – mówi pani Joanna, emerytowana nauczycielka z Pabianic. – Przyjechałyśmy posłuchać fantastycznej muzyki w nietypowych wykonaniach.

I rzeczywiście, o wykonaniach można mówić dużo, ale na pewno nie to, że były typowe, przeciętne. Tego wieczoru na scenie pojawili się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Niektórzy lepiej, inni gorzej przygotowani. Jedni zachwycali publiczność, drudzy ją rozbawiali. Można by porównywać głosy, przebojowość, tylko po co? Skoro ten wieczór miał być wspaniałą zabawą. Jednak wszystkich łączyły dwie rzeczy: niezwykłe stroje wypożyczone z teatru i zapewne zamiłowanie do muzyki.

- W Wielkim jestem pierwszy raz. Koleżanka namówiła mnie na spędzenie piątkowego wieczoru w tak nietypowy sposób, trochę się opierałem. Nie miałem wcześniej kontaktu z operą, więc szczerze mówiąc, początkowo trudno było mi przestawić się na ten rodzaj muzyki. Ale po przerwie odkryłem ze zdziwieniem, że chyba operze przybył kolejny fan! – opowiada Janek, student ekonomii.

A za całym przedsięwzięciem stał Łukasz Pięta, fenomenalny człowiek, który naprawdę wie, jak przyciągnąć ludzi do teatru. To także on był inicjatorem gry „Uczta Cezara”. Uczestnicy przenieśli się do czasów Juliusza Cezara, w specjalnie przygotowanych strojach odgrywali najróżniejsze role, według wcześniej przygotowanego scenariusza, miejscem akcji był, oczywiście, Teatr Wielki.

Na pochwałę zasługuje również Orkiestra Teatru Wielkiego, która zagrała niesamowity koncert.

Bilety na Operowe Karaoke były w przystępnej dla każdego cenie, kosztowały jedynie 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Michał Gil
  • Michał Gil
  • 12.10.2010 16:02

A ja chce iść na operę z udziałem Pani Anny Patrys. To będzie widowisko! Ona jest najniezwyklejszą kobietą jaka widziałem na scenie! Chodzący Anioł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł! Gratulacje dla p. Łukasza Pięty. Może inni też spróbują naśladować, np. warszawski teatr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnych źródeł wiem, że śpiewał nasz autor, Dziennikarz Obywatelski Krzysztof Olejniczak :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Elf
  • Kasia Elf
  • 11.10.2010 20:09

Witam wszystkich kochających Teatr.Bardzo gratuluję wszystkim wspaniałym wykonawcom i tym umiejącym świetnie śpiewać i tym mniej umiejącym,ale mającym bardzo ładne barwy głosu,a to ważne.Byłam na koncercie i usłyszałam kilka tekstów w stylu ,,Boże nie wiedziałam,że tutaj jest tak fajnie''
,,polubię operę'' to chyba świadczy o tym,że pomysł był trafiony.Myślę,że świetnie byłoby gdyby tacy ludzie mogli np.wystawić przygotowaną operę wraz z Solistami Teatru bo Pani Ania Patrys dysponuje świetnym głosem widziałam również,że ludzie nie lubią sztywnych ram Teatralnych tak jak kiedyś/Ci młodzi/ ale innego rodzaju opery właśnie z udziałem ich bliskich.Wiem,że kolejne karaoke przyciągnie większą liczbę ludzi,ponieważ wielu nie wiedziało o karaoke.Widziałam też ludzi utalentowanych aktorsko.BRAVO.Kasia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.