Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1062 miejsce

Opętanie Fakty i mity

Opętanie, jako pojęcie nie jest nam obce. Chyba każdy z nas spotkał się z jego definicją. Psychiatra twierdzi, że jest to odmienny stan świadomości – zaburzenie psychiczne, traktowane, jako zaburzenie transowe.

 / Fot. Egzorcysta.info Człowiek opętany jest jak, medium w rękach hipnotyzera. Traci wówczas kontrolę nad swymi słowami i czynami. Opętanie nie musi być skutkiem grzechów ciężkich. Może dosięgnąć człowieka podatnego na sugestię, słabszego psychicznie lub nerwowo. Osoba opętana wpada w furię bez powodu, rzuca przekleństwa na każdego, nawet na bliskie jej osoby, mówi obcymi, dotąd nieznanymi językami. To, co święte budzi w nich wstręt, obrzydzenie, nienawiść – prowadzi do gwałtownego wybuchu agresji. W wielu przypadkach osoby te wiedzą o rzeczach, o jakich za sprawą ludzkiego poznania dowiedzieć się nie mogli. Opętani są zdolni do zachowania, o jakim nam się nie śniło – wiją się jak węże, zaciskają dłonie, tak, że nie można rozprostować im palców, czy nadnaturalnie się zginają. Każdy przypadek opętania wiąże się ze zgubnym wpływem demonicznej istoty, wykorzystującej człowieka do swoich celów, naginając mu wolę i podporządkowując do swojej. Opętanie wg teologii, jest to stan człowieka owładniętego przez złe moce lub demony. Często myślimy, że zjawiska te należą do przeszłości i umiejscawiamy je raczej w starożytności i średniowieczu. Tymczasem, jak stwierdzają księża katoliccy zajmujący się uwalnianiem ludzi ze stanu opętania (egzorcyści) przypadków tych jest coraz więcej.
 
 
  Biologiczne pola informacyjne tworzą aktywną, ciągle rezonującą matrycę. Wibracje i fale mogą być zmienione w matrycy ( przy pomocy skupionej intencji), co oznacza, że każdy może porzucić bieżącą rzeczywistość – np. opętanie i wprowadzić jedną z wielu nowych możliwości, które są bardziej przydatne.  Tutaj trzeba jednak pamiętać że nie zawsze samemu możemy z tego skorzystać. Tworzysz i zmieniasz rzeczywistość na poziomie kwantowym i obserwujesz „ makro efekty” tej zmiany. W szamanizmie opętanie występuje zarówno jako zjawisko patologiczne (nawiedzenie przez złego ducha, który jest przyczyną cierpień i nieszczęść dotykających nawiedzonego), jak również jako pewien stan jakby łaski (nawiedzenia przez bóstwa, duchy, prowadzące szamana w formie podróży ekstatycznej do świata bogów i zmarłych przodków, zdradzających mu tajemnice powstania i urządzenia kosmosu).
 
Również w kulturze współczesnej nie brak przypadków opętania. Wiele z nich dotyczy tych, którzy sami ściągnęli na siebie „nieproszonych gości”. Demony w zamian za oddanie mu swojej wolnej woli potrafią obdarzyć swoją ofiarę nadludzką siłą i nadnaturalna wiedzą. Jakie są objawy opętania. Niewątpliwie najłatwiej rozpoznawalnymi są depresja, uczucie beznadziei, utrata wiary w Boga, a także próby samobójcze. Opętanym towarzyszy ból fizyczny – głowy, brzucha, gardła, pleców. Jednostka cierpi na utratę świadomości, często popada w dziwne transy, a także jest skrajnie agresywna. Negatywnym duchom zawsze łatwiej dotrzeć do człowieka kiedy kreuje negatywne myśli, miota nim fala strachu, lęku, czy wielkiej rozpaczy .... toteż nie pomagajmy demonom i nikogo nie straszmy aż do takiego stopnia, aby codziennie trząsł się ze strachu.
 
 / Fot. Egzorcysta.info 
 
O opętaniu mówi się, gdy człowiek odnosi wrażenie, że znajduje się pod wpływem zewnętrznej, niematerialnej siły. Nietypowe zachowania mogą również sugerować ów stan osobom postronnym. Osoba opętana wykazuje dużą niechęć do wszystkiego, co święte, do Boga, osób konsekrowanych, rzeczy poświęconych, Mszy Świętej, modlitwy, sakramentów etc. Demony dają swojej ofierze nienaturalną siłę, zdolności jasnowidzenia, pozwalają czytać w myślach bądź mówić różnymi językami. Dodatkowo osobom opętanym towarzyszą dziwne stuki i hałasy.
Opętanie może dotknąć każdego z nas. Na ziemi nieustannie trwa test wolności człowieka. Wśród różnych prób trzeba zaliczyć test spotkania z pokusą szatańską. Demoniczne ataki mogą być katastroficzne dla życia, szczególnie kiedy osoba jest słaba, nie umie sobie radzić, nie ma właściwej pomocy, miota nią gniew, złość, depresja, zwątpienie. W takich przypadkach potrzebna jest potężna cierpliwość i pokora, które utrącają złym duchom ich działania. W wyniku opętania pojawiają się mimowolne reakcje w postaci zaburzeń koncentracji uwagi, nieadekwatności działań w stosunku do rzeczywistości, wrażenie odbierane przez chorego zmieniania się w danej chwili wyglądu innych osób, itp. Ze względu na różne natężenie poszczególnych objawów oraz ich podobieństwo do syndromów innych chorób psychicznych leczenie jest wyjątkowo trudne.


Jak więc egzorcysta rozpoznaje, z czym ma do czynienia?

- Pierwsze pytanie, na które trzeba szukać odpowiedzi, dotyczy przyczyny takiego stanu człowieka, czy jest ona duchowa, czy psychiczna. Objawy mogą być identyczne. Jeżeli rozpoznamy przyczynę, można zastosować odpowiednie do niej środki. Każdy, kto chce iść do egzorcysty, powinien najpierw przejść konsultację psychiatryczną. Często bywa tak , że egzorcyzmy muszą iść w parze z leczeniem psychiatrycznym. Wielka odpowiedzialność jest zarówno po stronie psychiatry, jak i egzorcysty, który musi mieć doskonałe wyczucie, intuicję, ale i wiedzę, które pozwolą mu ocenić czy ma do czynienia z osobą chorą, czy też opętaną, udręczoną. Wielka jest też rola bliskich. Nie wolno bagatelizować sytuacji, gdy zauważamy zamykanie się w sobie czy poczucie beznadziei.

Gdzie ratunek?

- Osoba dręczona musi przede wszystkim wyrażać wolę odwrócenia się od zła i musi walczyć. Modlitwa o uwolnienie jest wsparciem, zresztą każda modlitwa odmawiana z wiarą ma wielką moc. Na zasadzie - skoro zły duch chce udręczyć mnie, muszę tak postępować, by udręczyć jego. Z opętanymi jest trudniej. Wychodzenie z piekła, które sobie zgotowali, trwa czasem latami. Z egzorcyzmami jest tak, że coś na ich temat może powiedzieć ktoś kto jest do tego przygotowany.
Normalnie żaden wierzący tego tematu nie zgłębia bo i po co, to temat dla wąskiej grupy ludzi.


Polska ma problem z ilością osób z zaburzeniami psychicznymi, czasem trudnych do zdiagnozowania. Ich odsetek jest największy w Europie. Co roku 1,5 mln osób trafia do szpitali psychiatrycznych. Specjaliści twierdzą, że wpływ na to mają trudne warunki życia w kraju, a zwłaszcza niepewność jutra, bezrobocie, uzależnienie od alkoholu, nadmierne tempo i brak dobrych relacji z innymi. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2020 roku liczba osób z takimi zaburzeniami zwiększy się aż o połowę.

http://egzorcysta.info/
http://miesiecznik-egzorcysta.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.